Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedOgólnopolski Dzień Głośnego Czytaniazy dla dzieci, poszerzają słownictwo, rozwijają wyobraźnię i pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Celebrując to nietypowe święto 29 września zorganizowano w naszej szkole sesje czytelnicze. W rolę czytających wcielili się bibliotekarze, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Nasza szkoła bierze udział w loterii  RAZEM OBUDZIMY TALENTY W SZKOŁACH!

Więcej informacji kliknij link

https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469#10060883

 

                   „Europejski Tydzień Sportu 2022”, pod takim hasłem uczniowie ze szkoły podstawowej w Wolicy wzięli udział w projekcie promującym zdrowy , aktywny styl życia.  

            Tegoroczną edycję ETS rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej placówki. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas 1-3 rozegrali turniej mini piłki ręcznej. Na dwóch boiskach jednocześnie rywalizowały cztery zespoły. Licznie zgromadzeni rodzice głośno dopingowali zmagania młodych adeptów piłki ręcznej. Zabawa nie miała końca , a uśmiech  i radość uczestników  były najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia.

 W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wolicy biorą

 udział w bezpłatnym projekcie unijnym „ Profilaktyczne badania słuchu i mowy wśród dzieci klas pierwszych SP w województwie świętokrzyskim”.

Oferowane wsparcie obejmuje zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym:

  1. Badanie słuchu i mowy dla każdego dziecka z klasy pierwszej.
  2. Terapia logopedyczna dla każdego zakwalifikowanego ucznia z klasy pierwszej- diagnoza i 12 indywidualnych spotkać.
  3. Wykład dotyczący chorób słuchu i mowy dla dzieci z klas pierwszych oraz rodziców.

 Alicja Jaszczykiewicz

Fotorelacja z wycieczki przedszkolaków do Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance.

 EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOLICY

 

  ŚRODA 28.09.2022 r. 

 godz. 16-15 – 17.15  Turniej Mini Piłki Ręcznej dla uczniów klas I -III

 

  CZWARTEK 29.09.2022 r. GODZ. 8.00 – 12.00

 Godz. 8.00 – 8.45  Prezentacja multimedialna  nt. „ Jak zdrowo się odżywiać ? 

         /uczniowie klas  IV - VIII /.

  Godz. 8.55 – 9.40  Wiem co jem – jak przygotować zdrowe śniadanie ?                                       

                                       / uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami /.

 Godz. 9.50 – 12.00  Gry i zabawy rekreacyjne z rywalizacją  / uczniowie klas IV-

                                VIII wraz z wychowawcami/.

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza świętokrzyską młodzież do udziału w grze z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Action Track. Chętni do udziału mogą się zgłaszać do 29 września 2022 roku.

Motywem przewodnim w tej odsłonie gry miejskiej będą wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, ukazane okiem fotografa. Bogaty zbiór fotografii ukazujący obraz walczącej stolicy, to nie jedyny element wykorzystany w grze.

Zapraszamy amatorów i zawodowców, dzieci i dorosłych! Na zgłoszenia czekamy do 13 października.

W dniu 16.09.2022r. uczniowie naszej szkoły podziwiali spektakl Kieleckiego Teatru Tańca "Kopciuszek"