II miejsce drużyny chłopców SP Wolica w turnieju   o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny

15 czerwca 2022 roku w CKiS w Chęcinach odbyły się turnieje piłki nożnej szkół podstawowych w kategorii chłopców rocznik 2007-2008 oraz 2009 i młodsi o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski.  W kategorii wiekowej 2009 i młodsi do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Radkowice, SP Tokarnia,  SP Wolica. W pierwszym etapie zawodów drużyny rywalizowały w dwóch grupach grając systemem :każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze półfinałowe. Pierwszy zespół z grupy A zmierzył się z drugim zespołem z grupy B i analogicznie drugi zespół z grupy B z pierwszym zespołem z grupy A.   W pierwszym półfinale zwyciężyła drużyna z Wolicy pokonując Chęciny 1:0. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Tokarni oraz Łukowej. Po regulaminowym czasie zwyciężyła szkoła podstawowa w Tokarni 4:0. W meczu o trzecie miejsce wysoko zwyciężyła drużyna z  Chęcin pokonując Łukową 9:0. W finale spotkały  się drużyny  z Tokarni oraz Wolicy. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze szkoły podstawowej w Tokarni 4:0.

Kolejność końcowa w kategorii wiekowej 2009 i młodsi: 1.SP Tokarnia, 2.SP Wolica, 3. SP Chęciny, 4. SP Łukowa, 5. SP Polichno, 6. SP Radkowice, 7. SP Bolmin. 

Podczas zakończenia turnieju burmistrz Robert Jaworski nagrodził drużyny okazałymi pucharami   oraz pamiątkowymi dyplomami. Nagrody ufundowano przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.

Drużynę ze szkoły podstawowej w Wolicy reprezentowali uczniowie: Kacper Pawłowski, Bartosz Kulczycki, Matusz Więckowski, Miłosz Jedliński, Antoni Gorzelak, Mateusz Malec, Igor Stando, opiekun Dariusz Gorzelak.

WYNIKI KOŃCOWE W KATEGORII WIEKOWEJ 2009 I MŁODSI:

Grupa A

 

Drużyna

 

SP Chęciny

 

SP Polichno

 

SP Łukowa

 

SP Radkowice

 

Punkty/ bramki

 

Miejsce

SP Chęciny

 

7:0

4:0

4:0

9

( 15:0 )

 

I

SP Polichno

0:7

 

1:2

1:0

3

( 2-9 )

 

III

SP Łukowa

0:4

2:1

 

1:1

4

( 3-6 )

 

II

SP Radkowice

0:4

0:1

1:1

 

1

( 1- 6 )

 

IV

Grupa B

 

Drużyna

 

SP Bolmin

 

SP Tokarnia

 

SP Wolica

 

Punkty/ bramki

 

Miejsce

SP Bolmin

 

2:4

0:5

0

( 2:9 )

 

III

SP Tokarnia

4:2

 

1:0

6

( 5-2 )

 

I

SP Wolica

5:0

0:1

 

3

( 5-1 )

 

II

 

 

Półfinały:

1/A – 2/B    SP Chęciny – SP Wolica 0:1

1/B – 2/A    SP Tokarnia – SP Łukowa 4:0

Mecz o 3 miejsce:

SP Chęciny – SP Łukowa 9:0

Finał:

SP Wolica – SP Tokarnia 0:4

      Dariusz Gorzelak

 

 

 

 V miejsce Szkoły Podstawowej w Wolicy w IV Chęcińskich Igrzyskach Gier i Zabaw Ruchowych   o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta  Chęciny

Ponad 150 dzieci reprezentujących dziewięć szkół podstawowych z terenu gminy Chęciny rywalizowało w IV Chęcińskich Igrzyskach Gier i Zabaw Ruchowych o Puchar Burmistrza Gminy  i Miasta Chęciny Roberta Jaworskiego.

Zawody odbyły się w dniu 8 czerwca 2022 roku w hali sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, życząc wszystkim zawodnikom udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiły się szkoły podstawowe z: Bolmina, Chęcin, Korzecka, Łukowej, Polichna, Radkowic, Starochęcin, Tokarni, Wolicy. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice, barwne stroje oraz transparenty podkreślały jak bardzo wszystkim zależało na uzyskaniu najwyższego miejsca na podium. Turniej rozegrano równolegle na trzech torach. Zawodnicy startowali w zabawach bieżnych, skocznych oraz rzutnych.

Po rozegraniu poszczególnych konkurencji sprawnościowych przyszedł czas na podsumowanie wyników. Na najwyższym podium stanęli uczniowie reprezentujący szkołę podstawową w Tokarni, drugie miejsce przypadło uczniom ze szkoły podstawowej w Bolminie, trzecie zaś ze szkoły podstawowej w Chęcinach.

Podczas zakończenia burmistrz, Robert Jaworski pogratulował wszystkim zawodnikom udziału  w zawodach, opiekunom za trud włożony w przygotowanie drużyn, a sędziom za sprawne przeprowadzenie turnieju. Jednocześnie zaprosił wszystkie szkoły za rok na jubileuszową V edycję Chęcińskich Igrzysk i Zabaw Ruchowych.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, wszystkie zespoły nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, natomiast trzy pierwsze drużyny okazałe puchary. Tradycyjnie przyznano nagrodę w kategorii „Najlepiej kibicująca szkoła”, która przypadła w tym roku szkole podstawowej w Polichnie. Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.

Szkołę Podstawową w Wolicy reprezentowali uczniowie: Zuzanna Iwańska, Matusz Piskorz, Wojciech Papka, Jan Cielibała, Amelia Więckowska, Julia Urbanek, Franciszek Dusiński, Julia Gorgoń, Milena Brudkiewicz, Michał Papka, Zofia Przygodzka, Zuzanna Stępnik, Antoni Gorzelak, opiekun Dariusz Gorzelak.

Serdecznie gratulujemy ??????

Dariusz Gorzelak