Miło nam poinformować, że ruszyła kolejna edycja programu Ministerstwa Sportu  „ Szkolny Klub Sportowy”.  Podstawowym celem Programu Szkolny Klub Sportowy jest spopularyzowanie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

13 września naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście - funkcjonariusze Policji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas szkoły.  Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe.

  Getto w Chęcinach zostało utworzone wiosną 1941 r. Znajdowało się na terenie zamkniętym dzisiejszymi ulicami: Kielecką, Łokietka, Pl. 2 Czerwca, Radkowską i Szkolną. Na  niewielkiej powierzchni, w 113 domach stłoczono Żydów chęcińskich oraz przesiedleńców, między innymi z Łopuszna, Korzecka, Piekoszowa, a częściowo także z Kielc. Łącznie w różnych okresach przebywało tu 3–4 tys. osób. Nowopowstałą dzielnicę żydowską ogrodzono drewnianym płotem, a w lutym 1942 r. getto zostało szczelnie zamknięte. Duże zagęszczenie ludności w połączeniu z głodem i nieodpowiednią infrastrukturą sanitarną powodowało epidemie, a w konsekwencji wysoką śmiertelność wśród przetrzymywanych.

Zachęcamy uczniów do zapisów i korzystania z oferty
zajęć płatnych jak i bezpłatnych.

Zapraszamy na niedzielne "Spotkanie z folklorem w Chęcinach"

Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski serdecznie zaprasza na "Spotkanie z folklorem w Chęcinach". Wydarzenie odbędzie się 18 września o godz. 15 w hali widowiskowo-sportowej Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. W programie wystepy wokalne, a także stoiska z regionalnymi potrawami oraz rękodziełem. Serdecznie zapraszamy!

 

Rodzina z naszej wsi Wolica potrzebuje pomocy. Dnia 27 sierpnia w wyniku pożaru spłonął ich dom. Zachęcamy do wsparcia zbiórki na pomoc poszkodowanej rodzinie. Pieniądze można wpłacać na konto lub przynieść do Szkoły Podstawowej w Wolicy i wrzucić do puszki. Dziękujemy. Na chwilę obecną dom Pani Moniki nie nadaje się do zamieszkania cała kondygnacja wraz z dachem spłonęła, parter zaś został zalany. 

Więcej informacji na stronie internetowej:

https:/zbieramy.pl/zxgf26yz

 

Zapraszamy na wykład poświęcony Józefowi WybickiemuJuż w najbliższy czwartek, 15 września o godz. 16 w hali widowiskowo-sportowej Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, odbędzie się wykład poświęcony jednemu z patronów 2022 roku – Józefowi Wybickiemu oraz genezie powstania naszego hymnu narodowego - „Mazurka Dąbrowskiego”.

Szkoła Podstawowa w Wolicy otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł z Fundacji mBanku na realizację dodatkowych zajęć matematycznych.

Projekt „Wielobój matematyczny” realizowany będzie dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI  w okresie IX-XII 2022r. Zaplanowane zajęcia mają za zadanie zaciekawić matematyką, zainspirować uczniów, poszerzyć dostęp do interesujących pomocy dydaktycznych. W ramach projektu zaplanowano zakup interaktywnego programu wspomagającego naukę matematyki „Matlandia” oraz gry i układanki logiczne. Na bazie „Matlandii” uczniowie uczestniczyć będą w „Turnieju matematycznym”.

Nasza szkoła znalazła się wśród 1200 placówek, które otrzymały bezpłatny czujnik smogu i dołączyła do projektu ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

Celem projektu ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły – jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość życia.