Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Ci spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Ciebie pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

Zapraszam na fotorelację z Jasełek.

Uczniowie klasy VIII w okresie od 14 do 25 listopada 2022 roku uczestniczyli w  dziewięciu Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.

Do II etapu Wojewódzkich Konkursów zakwalifikowali się:

  • Miłosz Partyka - informatyka, opiekun p. Krzysztof Taborski,
  • Igor Stando - język angielski, opiekun p. Beata Krajewska,
  • Maja Iwańska, Mateusz Malec - chemia, opiekun p. Agnieszka Gajos.

Gratulujemy uczniom i opiekunom.

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy VIII oraz Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadzili akcję Starsi czytają młodszym. Mateusz, Nadia i Przemysław przeczytali młodszym koleżankom i kolegom opowieści, które dostarczają wielu emocji i jednocześnie uczą wrażliwości.

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski zapraszają na fotorelację z przeprowadzonej w środę akcji pod nazwą:  „Świąteczna Kartka”.

Dnia 20 grudnia 2022r. podczas apelu odbyło się podsumowanie projektu mPotęga, realizowanego w naszej szkole w okresie IX-XII, w którym uczestniczyło 19 chętnych uczniów z klas IV-VI.

Uczniowie na ostatnich 2 warsztatach kończących projekt poznawali figury płaskie, układając je z klocków magnetycznych GEOMAG. Rozwiązywali również SUDOKU oraz zmierzyli się z zagadkami pod hasłem „Zapałczane figle”.

W dniu 8 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat " Zdrowe odżywianie oraz profilaktyka antynikotynowa i antyalkoholowa". Prelekcja poprowadzona przez panią pielęgniarkę szkolną przybliżyła uczniom, że nałogi szkodzą zdrowiu i niszczą nasz organizm.

W ramach programu Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Dorotą Kadykało.