W ramach współpracy naszej szkoły z Europe Direct w Kielcach, klasa V i VIII wzięły udział w eurolekcjach. Podczas tych zajęć uczniowie zdobywają informacje na temat funkcjonowania i struktury Unii Europejskiej. Poznają kulturę i historię państw członkowskich. Szkoła otrzymuje ciekawe materiały dydaktyczne.

Beata Krajewska

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Zarówno Szkolne Koło Wolontariatu jak i cała społeczność szkolna zostały zaangażowane w różnorodne działania.

W miesiącu październiku odbyło się 5 spotkań w ramach projektu mPotęga. 19 uczniów z klas IV-VI otrzymało materiały przeznaczone dla uczestników projektu, ufundowane przez mFundację.

W etapie finałowym konkursu wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tokarni naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Przemysław Papka i Mateusz Malec.   Uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy. Przemysław zdobył III miejsce, nagrodę rzeczową dla siebie a także dla szkoły.

Dzień 27 października 2022 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wolicy. W tym dniu odbyła się bardzo ważna uroczystość - ślubowanie klasy pierwszej.

 Niecodzienne zjawisko rozpoczęło się o godz. 11.13 i potrwało do 13.32, czyli niemal 2 godz. i 20 min. Apogeum przypadło między 12.14 a 12.26. Było to najgłębsze zaćmienie widoczne z naszego kraju od ponad 7 lat.

Szanowni Państwo,

W związku z procedowanym obecnie projektem ustawy o zakupie
preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informuje się,
że Gmina Chęciny zamierza przystąpić do rządowego programu.

Z uwagi na fakt, że ustawa nadal nie została przyjęta, a prace nad
nią trwają, nie jesteśmy w stanie określić jednoznacznie warunków,
na jakich będzie się odbywać przedmiotowa sprzedaż. Gmina Chęciny
nie ponosi odpowiedzialności za dostępność i jakość węgla, który
będzie dystrybuowany.