Listopadowe warsztaty matematyczne, odbywające się w ramach projektu mPotęga, wciągnęły 19 uczniów z kl. IV-VI w świat origami.

Okres jesienno-zimowy rozpoczęcie sezonu grzewczego wiąże się z niebezpieczeństwem zatruć tlenkiem węgla oraz zwiększoną liczbą pożarów budynków. Najlepszym sposobem uniknięcia tragedii jest montaż czujników tlenku węgla oraz dymu. Urządzenia takie – w porę sygnalizujące zagrożenie – powinny być standardowym elementem wyposażenia naszych domów czy mieszkań.

Gdy za oknem chłód, a rower już schowany w garażu, polecamy Nordic Walking turystycznie!

Proponujemy udział w pięciu rajdach Nordic Walking po atrakcyjnych, ciekawych i malowniczych terenach gminy Chęciny. Dotrzemy również do miejsc tych mniej znanych, ale wartych zobaczenia. Każdy uczestnik zapozna się lub przypomni sobie podstawową technikę Nordic Walking, czyli chodzenia z popularnymi kijkami. Będą to aktywne marsze z kijami, ale na pewno nie zabraknie czasu na podziwianie otaczającej przyrody.

Zapraszamy świętokrzyską młodzież szkolną i dorosłych do udziału w  I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Kwalifikacje regionalne do finałowych rozgrywek odbędą się na „Przystanku Historia” w Kielcach w dniach 1-2 grudnia 2022 roku. Na zgłoszenia czekamy do 28 listopada.

 Pierwszym etapem Olimpiady Gier Planszowych IPN są kwalifikacje wewnętrzne. Mogą zorganizować je szkoły, domy kultury, biblioteki, kluby planszówkowe oraz inne podmioty zainteresowane uczestnictwem w turnieju.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta". Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W dniu 16 listopada 2022r na lekcji informatyki w klasie 5 odbyły się zajęcia na temat „Poznajemy drukarkę 3D. Pierwsze wydruki” w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Nauczyciel, p. Krzysztof Taborski,  zapoznał uczniów z obsługą drukarki ZORTRAX  M 200 Plus. Dzieci, pod nadzorem nauczyciela uruchomiły drukarkę, a następnie załadowały filament *PLA w kolorze zielonym i wykonały wydruk zaprojektowanego wzoru. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i podobała im się taka forma lekcji.

Serdecznie zapraszamy  pedagogów, psychologów, nauczycieli, rodziców i opiekunów na bezpłatną konferencję "Krok w otchłań - Narkomania - zjawisko, fakty, profilaktyka". Najbliższa sobota, godz. 10-16,sala K1, Klasztor Franciszkanów w Chęcinach.

https://www.facebook.com/100064323176412/posts/503385958482172/?flite=scwspnss&mibextid=K74zKQU5d0fDD6wJ

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada to niezwykła data w historii  Polski. Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.Uczniowie klasy V podczas uroczystej  akademii przypomnieli nam, o tym jak Polska odzyskała niepodległość.  Cała społeczność szkolna pięknie przygotowała się na ten wyjątkowy dzień.  Nie zabrakło kotylionów oraz symboli narodowych.

Szkoła to nie tylko nauka ale i rozrywka. W poniedziałek 7 listopada klasy IV - VIII wyjechały do kina Helios na film pt. „Świąteczny cud”

Wykonaj pracę plastyczną związaną z tematem konkursu i wygraj! 

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage). Technika dowolna – obraz, rzeźba, wyklejanka, zdjęcie, plakat itp.