Listopadowe warsztaty matematyczne, odbywające się w ramach projektu mPotęga, wciągnęły 19 uczniów z kl. IV-VI w świat origami.

Sztuka składania papieru to bardzo kreatywne zajęcie wymagające logicznego myślenia oraz zdolności manualnych. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali modele sześcianów na dwa sposoby: z 6 elementów modułowych bez użycia kleju oraz z dwóch elementów łączonych klejem. Sześciany wykonane taką metodą, połączone ze sobą, można składać i rozkładać, co w efekcie daje nam kreatywną „zabawkę”, którą uczniowie bardzo polubili, mogli bowiem poczuć się jak prawdziwi magicy. Matematyczne origami, 8 równoległoboków, zamieniło w fantastyczne wiatraczki, które również można składać i rozkładać.

Na warsztatach uczniowie trenowali również swój umysł rozwiązując zadania logiczne zawarte w talii kart „IQ Fitness”. Zadania wymagały bystrości umysłu, spostrzegawczości oraz wiadomości z matematyki oraz wiedzy ogólnej. Uczniowie spisali się na medal.

Przez cały czas trwania projektu uczniowie samodzielnie rozwiązują także zadania na platformie „Matlandia”. Za wszystkie rodzaje aktywności zdobywają punkty. Wkrótce poznamy zwycięzców.

Zapraszam na fotorelację z warsztatów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Izabela Woś