Dnia 20 grudnia 2022r. podczas apelu odbyło się podsumowanie projektu mPotęga, realizowanego w naszej szkole w okresie IX-XII, w którym uczestniczyło 19 chętnych uczniów z klas IV-VI.


Szkoła pozyskała na ten cel 5 tys. złotych od Fundacji mBanku. Dzięki temu szkoła mogła zakupić pomoce dydaktyczne do nauki matematyki, dostęp do portalu z zadaniami matematycznymi „Matlandia”, artykuły szkolne i papiernicze, które otrzymali uczestnicy projektu oraz nagrody dla zwycięzców „Wieloboju matematycznego”.

Podczas apelu uczennice Maja Smolikowska i Zuzanna Stępnik przedstawiły relację z przebiegu projektu: „Podczas 16 godzin warsztatów matematycznych, mieliśmy do wykonania różne zadania, za które zdobywaliśmy punkty.

Co robiliśmy podczas zajęć?

 • rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i matematyczne,

 • układaliśmy piramidy matematyczne, doskonaląc umiejętność działań na liczbach naturalnych,

 • budowaliśmy figury płaskie oraz bryły z klocków magnetycznych GEOMAG
  oraz z papierowych rurek,

 • poznawaliśmy sztukę składania papieru ORIGAMI

 • układaliśmy Tangramy i Radosne sześciany,

 • zaprosiliśmy także do szkoły naszych rodziców, którzy zasiedli z nami
  w szkolnych ławkach i gimnastykowali umysł, układając Tangramy i Radosne sześciany razem z nami, świetnie się przy tym bawiąc,

 • rozwiązywaliśmy także SUDOKU oraz walczyliśmy z zapałkami głowiąc się nad tym jak przełożyć 1 zapałkę tak, aby równanie stało się prawdziwe,

 • pracowaliśmy w parach, grupach oraz indywidualnie.

Druga część Wieloboju matematycznego polegała na samodzielnym rozwiązywaniu zadań na Matlandii (…) Punkty zdobyte podczas warsztatów plus punkty przyznane za ilość rozwiązanych zadań na Matlandii pozwoliły wyłonić zwycięzców w naszym „Wieloboju matematycznym”.

Kto zwyciężył? ”

Dyrektor szkoły pani Nina Budziosz oraz koordynator projektu p. Izabela Woś wręczyły zwycięzcom „Wieloboju matematycznego” dyplomy i nagrody ufundowane przez Fundację mBanku:

I miejsce – Maja Smolikowska, kl. IV

II miejsce – Malwina Wzorek, kl. V

III miejsce – Barbara Sołtys, kl. VI

 

Przyznano również trzy wyróżnienia:

Zuzanna Stępnik, kl. V

Maciej Zyskowski, kl V

Nikola Brożyna, kl. VI

 

Wszyscy uczestnicy projektu za duże zaangażowanie podczas zajęć otrzymali upominek- Kostkę Magic. Dodatkowo nagrodzono uczniów: Zuzannę Stępnik i Macieja Zyskowskiego za 100% frekwencję na warsztatach matematycznych.

Zwycięzcom i uczestnikom projektu gratulujemy!

Izabela Woś

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.