13 kwietnia w naszej szkole  odbyła się akcja profilaktyczno – zdrowotna  pod hasłem: ,,Dzień Marchewki”, która propagowała zdrowe odżywianie. Uczniowie zadanie potraktowali w należyty sposób - w szkole było pomarańczowo i  apetycznie.

W środę 5 lutego  naszą szkołę odwiedził nauczyciel i podróżnik  mieszkający w Australii - Mathew Durston. 
Mathew życzliwie odpowiedział na nasze zaproszenie. Spotkał się z uczniami klasy VIII. Podczas lekcji języka angielskiego   przedstawił prezentację na temat swojego pięknego kraju. Uczniowie poznali tradycje, ciekawostki oraz  ważne fakty historyczne dotyczące Australii i  kolonizacji tego kontynentu. 
Mathew opowiedział również o swojej pracy w Ocean Reef Senior High School w  jednym z największych miast Australii - Perth.

Dzień dobry,

Zapraszamy na zajęcia gry na gitarze prowadzone przez Szkołę Muzyki
Tomasza Grzybowskiego, w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami".

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałkowe popołudnia w
kilkuosobowych grupach skonstruowanych według wieku/poziomu
zaawansowania uczestników.

Pierwsze, organizacyjne spotkanie już w poniedziałek 17 kwietnia w
sali wokalno-teatralnej w hali „Pod Basztami".

Informacje i zapisy - tel. 603 285 295.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych  z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Wolicy

Nastąpiło długo przez wszystkich oczekiwane wydarzenie w Wolicy. Mianowicie rozpoczęliśmy cykl treningów integracyjnych grając w minipiłkę ręczną. Gościliśmy Klub Sportowy z Bilczy. W roli głównej dziewczęta oraz chłopcy z klas 1- 4.  Ogrom pozytywnej energii, moc wrażeń, a wszystko po to ,aby zachęcić dzieci do uprawiania piłki ręcznej już od najmłodszych lat.  Kolejne trening pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami odbędzie się tuż po Świętach Wielkanocnych.

   W dniu 9 marca 2023 r. w hali CKiS w Chęcinach odbył się turniej eliminacyjny Małej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii chłopców klasy 7-8.

W zawodach uczestniczyły  drużyny : SP Bilcza, SP Nr 32 Kielce, SP Działoszyce, SP Chęciny, SP Wolica.  Nasza drużyna przystąpiła do turnieju w mocno okrojonym składzie, bez ławki rezerwowych.

Uczniowie klasy ósmej, 24 marca 2023 roku, udali się do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Celem wycieczki było poznanie historii naszego kraju oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holokaustu.

Z przyjemnością informujemy że, uczniowie naszej szkoły Maja Iwańska i Mateusz Malec w eliminacjach gminnych zdobyli I i II miejsce w grupie klas V-VIII. Naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będzie uczennica Maja Iwańska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu młodzież przygotowała pani Agnieszka Gajos.

W dniu 28.03.2023r. uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Wolicy, gościli w Strażnicy OSP w Wolicy.
Prelekcję o ciężkiej pracy strażaków ochotników prowadził w sposób niezwykle ciekawy Pan Stanisław Papka.

W dniu 24 marca klasy IV,V i VI wyjechały do Kielc. Celem wycieczki były warsztaty w Muzeum Narodowym oraz wizyta w wybranej restauracji połączona z zastosowaniem poznanych podczas szkolnych warsztatów zasad dobrego zachowania. 
Klasa V wzięła udział w zajęciach malowania na szkle, podczas których poznawała sekrety kultury ludowej. 
Natomiast klasy V i VI wzięły udział w warsztatach na temat: Co to jest empatia?