Dnia 2 czerwca uczniowie z klasy VI uczestniczyli w seminarium naukowym poświęconym lokalnym bohaterom, które odbyło się w CKiS w Chęcinach.

W pierwszej części seminarium uczniowie z klas VI-VII ze szkół z terenu gminy Chęciny, przedstawiali prezentacje o lokalnych bohaterach z lat 1939 do współczesności. Uczniowie z naszej szkoły- Nikola Brożyna i Bartłomiej Hendzel przedstawili prezentację przygotowaną przez nasze uczennice z kl. VIII, Maję Iwańską i Wiktorię Piechotę: „Marian Budziosz- nauczyciel i trener z Wolicy”, zapoznając zgromadzonych na  hali uczniów z życiorysem i osiągnięciami śp. Mariana Budziosza, wieloletniego dyrektora naszej szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Morawicy do Kina i Koralowej Pizzy.

Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny serdecznie zaprasza na wydarzenie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się 3 czerwca 2023 r. od godz. 15:00 na placu przy hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.

Zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, a więc zapraszamy do wspólnego świętowania! Na najmłodszych będzie czekał szereg atrakcji i pokazów. Plac przy chęcińskiej hali opanuje prawdziwa EKSPLOZJA KOLORÓW! O godzinie 15:40, 16:30 oraz 17:10 nastąpi wyrzucenie w górę Kolorów Holi przez uczestników zabawy, tworząc barwną chmurę. Proszki będą dostępne we wskazanym punkcie dla wszystkich chętnych. Jest to atestowany, wysokiej jakości, nietoksyczny puder, bezpieczny dla dzieci.

Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zdrowa relacja to lek na szczęśliwą rodzinę” oraz wręczenie nagród. Na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć działających przy CKiS w Chęcinach: Studio Piosenki, zespół taneczny FRESH, zespół akrobatyczno-taneczny Zamkowe Duszki. Będzie można zobaczyć wystawę prac malarskich uczestników warsztatów rysunku i malarstwa. Odbędzie się pokaz iluzji oraz warsztaty z wykonywania dużych baniek mydlanych. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w konkurencjach familijnych takich jak m.in. wbijanie gwoździ czy zaplatanie warkoczy, a także w tańcach integracyjnych. Nie zabraknie kącika czytelniczego Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chęcinach. Moc atrakcji dla najmłodszych zapewni Lokalne Centrum Wolontariatu ASUMPT oraz Grupa animacyjna AniMa. Ponadto będą czekały bezpłatne atrakcje dla wszystkich dzieci: dmuchańce, malowanie na sterczu, bańki mydlane, balony kreatywne, gry wielkoformatowe, malowanie twarzy.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was drogie dzieci te małe i te większe!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

W piątek, 2 czerwca 2023 r., odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną na temat profilaktyki zwalczania wszawicy.

Problem wszawicy w szkołach nigdy nie przestał być aktualny. W ostatnich latach nasilił się on dwukrotnie i z pewną częstotliwością powraca do placówek edukacyjnych w postaci epidemii. Niewiele osób wie, że zarażenie wszami może przytrafić się każdemu. Nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny lub ubóstwa rodziny. W takim samym stopniu może ona dotknąć dzieci zadbanych, jak i pochodzących z mniej zamożnych domów.

WSZAWICA – choroba zakaźna!

RODZICU, BĄDŹ CZUJNY!

Fotorelacja z przebiegu 79 Rocznicy Pacyfikacji Wolicy.

Nasze najmłodsze przedszkolaki po raz kolejny zagościły w teatrze w Exbudzie na spektaklu pt. „Smocze opowieści”.

W dniu 20.05.2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach rozegrano II Turniej Kieleckiej Minipiłki Ręcznej. W zawodach wystartowało 8 drużyn: SP Nr 39, Kielce, SP Nr 32 Kielce, SP Nr 25 Kielce, SP Nr 11 Kielce, SP Bilcza, MINIS Handball Bilcza, SP Wolica, SP Wąchock. Drużynę z Wolicy tym razem reprezentowali pierwszoklasiści.

            17 maja 2023 roku w CKiS w Chęcinach odbył się  Gminny Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2010 i młodsi  o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

  Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn. W grupie A rywalizowały drużyny z Radkowic, Starochęcin, Polichna. Natomiast w grupie B znalazły się zespoły z Wolicy, Łukowej, Chęcin. W meczu  finałowym  w którym  spotkały się drużyny  z Chęcin oraz Starochęcin zwycięstwo 3:0  odniosła Szkoła Podstawowa w Chęcinach.

W meczu o III miejsce naprzeciwko siebie stanęły drużyny ze szkół podstawowych z Polichna oraz Wolicy. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2. W serii rzutów karnych zwyciężyła szkoła podstawowa w Wolicy 2:1. Piąte miejsce zapewniła sobie drużyna ze szkoły podstawowej w Łukowej pokonując Radkowice po rzutach karnych 5:4.

W piątek, 12 maja uczniowie klasy V i VIII Szkoły Podstawowej w Wolicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Kielc. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Studiu Kulinarnym "Domowa Spiżarnia" w Kielcach. Pod okiem doświadczonych kucharzy i pasjonatów gotowania uczniowie przygotowali burgery.

W najbliższy poniedziałek 8 maja br. rozpoczyna się kurs gry na gitarze – są to zajęcia odpłatne, prowadzone w hali „Pod Basztami” w Chęcinach przez Szkołę Muzyki Tomasza Grzybowskiego. Po spotkaniu organizacyjnym powstał podział na następujące grupy:

- 7-8 lat (17:15)

- 9-10 lat (18:00)

- 11-13 lat (19:00)

- dorośli (19:45)

 

Są jeszcze wolne miejsca w grupach. Zachęcamy do zapisów dzieci, młodzież i dorosłych. Tel do organizatora: 603 285 295.