W dniu 29 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 11 w Kielcach zainaugurowano cykl turniejów w ramach Kielecka MiniRęczna. Wspólny projekt Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Miasta Kielce zgromadził ponad 100 najmłodszych adeptów piłki ręcznej. W turnieju wystartowało 8 drużyn: SP Bilcza, Minis Handball Akademy, SP Nr 32 Kielce, SP Nr 39 Kielce, SP Nr 11 Kielce, SP Nr 25 Kielce, SP Kunów, SP Wolica.

Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz zaprasza szkoły do
udziału w kampanii #dobre słowa.
Kampania ma na celu promowanie pozytywnego myślenia i zachęcanie,
zwłaszcza młodych ludzi, do mówienia dobrych słów. Głównym celem
kampanii jest propagowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz
walka z hejtem w internecie.

21 kwietnia w ramach obchodów „Dnia Ziemi”, przedszkolaki oraz uczniowie klas: I, II i III włączyły się do akcji „Sprzątania świata”.

Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków.

W dniu 21 kwietnia nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania miejscowości Wolica.

W dniu 22 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wolicy wzięli udział w Rajdzie Geoturystycznym pn. " Chęciny - Szlakiem Ziemi i Człowieka ". Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów Dnia Ziemi. Tereny gminy Chęciny cechują się różnorodnością form geologicznych .

Dnia 18 kwietnia 2023 roku oddziały przedszkolne wraz z uczniami klas I - III wzięły udział w warsztatach edukacyjnych Edukido opartych na klockach LEGO. Edukido to świetna zabawa, a przy okazji to odkrywanie nowych rzeczy o sobie i świecie.

Samorząd Uczniowski zaproponował Dzień bez plecaka. Oto efekty wyobraźni naszej młodzieży :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zatańczmy wspólnie tańce narodowe na piątkę!

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu a efektem pracy było odtańczenie przez uczniów Suity krakowskiej.

W związku z włączeniem się Gminy Chęciny w obchody XX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pt. ,,ZDROWA RODZINA- ZDROWE DZIECKO" Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny wraz z Gminna Komisją Rozwiązywania
Problemów Alkoholowych w Chęcinach i Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chęcinach  serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ,, Zdrowa relacja to lek na
szczęśliwą rodzinę" dla uczniów klas I- VIII szkół podstawowych.