Z okazji Dnia Rodziny 14 czerwca odbyła się wycieczka na Zamek Królewski w Chęcinach dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami z Wolicy.

Egzamin na Kartę Rowerową w Szkole Podstawowej w Wolicy odbył się dnia 12 czerwca 2023 r. Uczniowie zdawali w pierwszej kolejności egzamin teoretyczny składający się z 25 pytań który sprawdzał znajomość obsługi technicznej roweru, rozpoznawania i nazywania znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego, oraz elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczeń, który zaliczył egzamin teoretyczny na minimum 23 pkt. mógł przystąpić do egzaminu praktycznego na placu manewrowym.

Oddział Przedszkolny A z Wolicy przez cały rok szkolny podróżował po naszym pięknym kraju. Przedszkolaki odwiedziły 16 województw. Zapoznały się z zabytkami, legendami czy też kulturą i zwyczajami poszczególnych regionów Polski.

6 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV, V, VI i VIII Szkoły Podstawowej w Wolicy uczestniczyli w wycieczce do Łodzi dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę". W wycieczce wzięło udział 40 uczniów. Program obejmował zwiedzanie Łodzi jako wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego, Ogrodu Botanicznego oraz Muzeum Fabryki. Na koniec udało się odwiedzić ZOO i Orientarium.

W dniu 5 czerwca 2023 roku na boisku „Orlik” w Wolicy rozegrano Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2008-2009 o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Roberta Jaworskiego. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny : SP Chęciny, SP Łukowa , SP Wolica. Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny życząc uczestnikom zwycięstwa zgodnie z zasadami gry „Fair Play”.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych z Wolicy przyłączyły się do IX edycji  „SPRINTEM DO MARATONU”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników biegu otrzymał numer startowy. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Nasi mali sportowcy przebiegi 4000 metrów. Wysiłek i determinacja naszych maratończyków zostały docenione i nagrodzone wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów. Gratulujemy.