W dniu 20.05.2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach rozegrano II Turniej Kieleckiej Minipiłki Ręcznej. W zawodach wystartowało 8 drużyn: SP Nr 39, Kielce, SP Nr 32 Kielce, SP Nr 25 Kielce, SP Nr 11 Kielce, SP Bilcza, MINIS Handball Bilcza, SP Wolica, SP Wąchock. Drużynę z Wolicy tym razem reprezentowali pierwszoklasiści.

Nasi reprezentanci rozegrali siedem spotkań. Dla większości zawodników był to pierwszy turniej w życiu. Jak zwykle podczas zawodów towarzyszyli nam najlepsi kibice na świecie - Rodzice. Po blisko czterech godzinach zmagań nastąpił najbardziej oczekiwany moment , czyli ceremonia wręczenia pamiątkowych medali oraz słodkich niespodzianek. Idea Turnieju jest prosta , wszyscy są zwycięzcami i nikt nie opuszcza hali bez medalu na szyi. Tak naprawdę liczy się dobra zabawa, integracja i oczywiście uczymy się współpracować w zespole. Zmęczeni, lecz szczęśliwi wróciliśmy do Wolicy, gdzie dalej będziemy intensywnie trenować , aby przygotowywać się do kolejnych turniejów.

Drużynę z Wolicy reprezentowali: Piotr Mularczyk, Dawid Zapała, Wiktoria Stemplowska, Emilia Stępień, Alicja Kot , Zuzanna Paździerz, trener Dariusz Gorzelak.

Dariusz Gorzelak