Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny serdecznie zaprasza na wydarzenie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się 3 czerwca 2023 r. od godz. 15:00 na placu przy hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.

Zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, a więc zapraszamy do wspólnego świętowania! Na najmłodszych będzie czekał szereg atrakcji i pokazów. Plac przy chęcińskiej hali opanuje prawdziwa EKSPLOZJA KOLORÓW! O godzinie 15:40, 16:30 oraz 17:10 nastąpi wyrzucenie w górę Kolorów Holi przez uczestników zabawy, tworząc barwną chmurę. Proszki będą dostępne we wskazanym punkcie dla wszystkich chętnych. Jest to atestowany, wysokiej jakości, nietoksyczny puder, bezpieczny dla dzieci.

Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zdrowa relacja to lek na szczęśliwą rodzinę” oraz wręczenie nagród. Na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć działających przy CKiS w Chęcinach: Studio Piosenki, zespół taneczny FRESH, zespół akrobatyczno-taneczny Zamkowe Duszki. Będzie można zobaczyć wystawę prac malarskich uczestników warsztatów rysunku i malarstwa. Odbędzie się pokaz iluzji oraz warsztaty z wykonywania dużych baniek mydlanych. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w konkurencjach familijnych takich jak m.in. wbijanie gwoździ czy zaplatanie warkoczy, a także w tańcach integracyjnych. Nie zabraknie kącika czytelniczego Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chęcinach. Moc atrakcji dla najmłodszych zapewni Lokalne Centrum Wolontariatu ASUMPT oraz Grupa animacyjna AniMa. Ponadto będą czekały bezpłatne atrakcje dla wszystkich dzieci: dmuchańce, malowanie na sterczu, bańki mydlane, balony kreatywne, gry wielkoformatowe, malowanie twarzy.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was drogie dzieci te małe i te większe!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.