W najbliższy poniedziałek, 30.10.2023r., uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych "Do Hymnu", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury, a finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Trzymajcie za nas kciuki ;)

Jesień to piękna pora roku, uwielbiamy ją za kolorowe liście, za kasztany, żołędzie, korale jarzębiny, owoce i warzywa. W naszej sali powstał kącik z jesiennych darów, dzięki któremu zrobiło się kolorowo i pachnąco.

Uczniowie klasy II postanowili wykorzystać dary z jesiennego sadu, aby wykonać sałatkę owocową.

Zasoby naszej biblioteki zwiększyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa o wiele ciekawych, kolorowych, edukacyjnych książek i książeczek. Książka pomaga rozwijać słownictwo, myślenie, pamięć. Pobudza wyobraźnię i fantazję. Rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii, pomaga nam zrozumieć innych.

18 października 2023 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolicy. Dokładnie o godz. 9.00 nauczyciele, uczniowie, pracownicy usłyszeli sygnał alarmu ewakuacyjnego. Wszyscy, którzy przebywali w budynku szkoły musieli niezwłocznie opuścić pomieszczenia i udać się w sposób zorganizowany na wyznaczone miejsce zbiórki na boisku szkolnym. Uczniowie mogli obserwować strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły. Po przeprowadzeniu kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji została przekazana Dyrektorowi szkoły Panu Tomaszowi Dziurzyńskiemu, który odwołał alarm i uczniowie mogli powrócić do klas.

Dnia 16 X 2023r. odbyła się wycieczka autokarowa dla uczniów z klas IV-VII do Krakowa. Uczniowie, wraz z wychowawcami, mieli okazję poznać najważniejsze zabytki Krakowa:

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę wydarzenia, jakim jest ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773). Początkowo jednak (w 1957 roku) za datę święta wszystkich nauczycieli uznano 20 listopada. Dopiero ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 roku, zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, który obchodzony jest 14 października. W 1982 roku, gdy Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela, zmieniono nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Warto przypomnieć, że w tym roku mija 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.