Uczniowie klasy VII Oskar Przygodzki i Bartłomiej Hendzel zakwalifikowali się do do II etapu V Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów  szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Gratulujemy! i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.

 W dniu 25.11. 2023 r. w hali sportowej w Wolicy odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Dziecięca Piłka Ręczna.  W zawodach wystartowało pięć drużyn: Szkoła Podstawowa w Bilczy, Orlęta Bilcza, Szkoła Podstawowa Nr 25 Kielce I, Szkoła Podstawowa Nr 25 Kielce II oraz gospodarz turnieju WLKS „Świt” Wolica. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 60 młodych adeptów szczypiorniaka. Rozegrano 10 emocjonujących spotkań.

23 listopada uczniowie klas IV – VII odwiedzili  Park Legend w Nowej Słupi. Interaktywne muzeum zwiedzali z wirtualnym przewodnikiem - tajemniczym Pielgrzymem, którego rzeźba znajduje się przy wejściu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

https://maliwielcysportowcy.pl/male-miejscowosci/

 Od dnia 22.11.2023 rozpoczyna się głosowanie publiczności na film ,, Szczypiorki Wolica".  Każdy głosujący może oddać 1 głos dziennie. Warunkiem zaliczenia głosu jest zweryfikowanie adresu e-mail głosującego. Głosowanie potrwa do 17.12.2023 r.

Każdy głos się liczy nie zwlekaj i zagłosuj.

 

 

17 listopada obchodzony był XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, tego dnia mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie i po zdanym „egzaminie” zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia.

Zapraszam do obejrzenia filmu wykonanego na konkurs ,,Wielcy Mali Sportowcy" zorganizowany przez W.EG. Polska sp. z. o .o. Partnerami konkursu są: Enexon sp. z. o. o. , Schneider Electric Polska sp. z. o. o. , Philips Polska sp. z. o. o. , W.EG. Polska sp. z. o. o.

Celami konkursu są:

kształtowanie świadomości i wrażliwości społecznej uczniów,

zaktywizowanie uczniów do podejmowania działań o charakterze społecznym,

nauka pracy w zespołach, wzbudzanie kreatywności i empatii,

promowanie aktywności sportowej wśród uczniów,

wyłonienie najbardziej aktywnych i twórczych drużyn.

(kliknij aby obejrzeć film)

Film na kanale youtube.pl 

 https://youtu.be/S31M1eUFzr8

 

Nasza Szkoła Podstawowa w Wolicy to miejsce pełne radości i nauki. Dzieci właśnie brały udział w fascynujących zabawach oraz ciekawych doświadczeniach naukowych. Zobaczcie, jak rozwijamy pasje i ciekawość naszych uczniów!

Zapraszam na fotorelację z uroczystej akademii poświęconej105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Samorząd Uczniowski zaprasza serdecznie całą społeczność
szkolną do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza.
W ramach akcji zbierać będziemy monety groszowe,
które zasilą konto fundacji Towarzystwo Nasz Dom.
Fundacja zajmuje się niesieniem pomocy
dzieciom i młodzieży.
Beata Krajewska
Antonina Gorzelak