SZkoła Podstawowa w Wolicy
Sport szkolny
- Szczegóły
- Administrator
II miejsce drużyny chłopców SP Wolica w turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny
15 czerwca 2022 roku w CKiS w Chęcinach odbyły się turnieje piłki nożnej szkół podstawowych w kategorii chłopców rocznik 2007-2008 oraz 2009 i młodsi o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.
Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski. W kategorii wiekowej 2009 i młodsi do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Radkowice, SP Tokarnia, SP Wolica. W pierwszym etapie zawodów drużyny rywalizowały w dwóch grupach grając systemem :każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze półfinałowe. Pierwszy zespół z grupy A zmierzył się z drugim zespołem z grupy B i analogicznie drugi zespół z grupy B z pierwszym zespołem z grupy A. W pierwszym półfinale zwyciężyła drużyna z Wolicy pokonując Chęciny 1:0. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Tokarni oraz Łukowej. Po regulaminowym czasie zwyciężyła szkoła podstawowa w Tokarni 4:0. W meczu o trzecie miejsce wysoko zwyciężyła drużyna z Chęcin pokonując Łukową 9:0. W finale spotkały się drużyny z Tokarni oraz Wolicy. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze szkoły podstawowej w Tokarni 4:0.
Kolejność końcowa w kategorii wiekowej 2009 i młodsi: 1.SP Tokarnia, 2.SP Wolica, 3. SP Chęciny, 4. SP Łukowa, 5. SP Polichno, 6. SP Radkowice, 7. SP Bolmin.
Podczas zakończenia turnieju burmistrz Robert Jaworski nagrodził drużyny okazałymi pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami. Nagrody ufundowano przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.
Drużynę ze szkoły podstawowej w Wolicy reprezentowali uczniowie: Kacper Pawłowski, Bartosz Kulczycki, Matusz Więckowski, Miłosz Jedliński, Antoni Gorzelak, Mateusz Malec, Igor Stando, opiekun Dariusz Gorzelak.
WYNIKI KOŃCOWE W KATEGORII WIEKOWEJ 2009 I MŁODSI:
Grupa A
|
Drużyna |
SP Chęciny |
SP Polichno |
SP Łukowa |
SP Radkowice |
Punkty/ bramki |
Miejsce |
|
SP Chęciny |
|
7:0 |
4:0 |
4:0 |
9 ( 15:0 ) |
I |
|
SP Polichno |
0:7 |
|
1:2 |
1:0 |
3 ( 2-9 ) |
III |
|
SP Łukowa |
0:4 |
2:1 |
|
1:1 |
4 ( 3-6 ) |
II |
|
SP Radkowice |
0:4 |
0:1 |
1:1 |
|
1 ( 1- 6 ) |
IV |
Grupa B
|
Drużyna |
SP Bolmin |
SP Tokarnia |
SP Wolica |
Punkty/ bramki |
Miejsce |
|
SP Bolmin |
|
2:4 |
0:5 |
0 ( 2:9 ) |
III |
|
SP Tokarnia |
4:2 |
|
1:0 |
6 ( 5-2 ) |
I |
|
SP Wolica |
5:0 |
0:1 |
|
3 ( 5-1 ) |
II |
Półfinały:
1/A – 2/B SP Chęciny – SP Wolica 0:1
1/B – 2/A SP Tokarnia – SP Łukowa 4:0
Mecz o 3 miejsce:
SP Chęciny – SP Łukowa 9:0
Finał:
SP Wolica – SP Tokarnia 0:4
Dariusz Gorzelak
V miejsce Szkoły Podstawowej w Wolicy w IV Chęcińskich Igrzyskach Gier i Zabaw Ruchowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny
Ponad 150 dzieci reprezentujących dziewięć szkół podstawowych z terenu gminy Chęciny rywalizowało w IV Chęcińskich Igrzyskach Gier i Zabaw Ruchowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Roberta Jaworskiego.
Zawody odbyły się w dniu 8 czerwca 2022 roku w hali sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.
Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, życząc wszystkim zawodnikom udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiły się szkoły podstawowe z: Bolmina, Chęcin, Korzecka, Łukowej, Polichna, Radkowic, Starochęcin, Tokarni, Wolicy. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice, barwne stroje oraz transparenty podkreślały jak bardzo wszystkim zależało na uzyskaniu najwyższego miejsca na podium. Turniej rozegrano równolegle na trzech torach. Zawodnicy startowali w zabawach bieżnych, skocznych oraz rzutnych.
Po rozegraniu poszczególnych konkurencji sprawnościowych przyszedł czas na podsumowanie wyników. Na najwyższym podium stanęli uczniowie reprezentujący szkołę podstawową w Tokarni, drugie miejsce przypadło uczniom ze szkoły podstawowej w Bolminie, trzecie zaś ze szkoły podstawowej w Chęcinach.
Podczas zakończenia burmistrz, Robert Jaworski pogratulował wszystkim zawodnikom udziału w zawodach, opiekunom za trud włożony w przygotowanie drużyn, a sędziom za sprawne przeprowadzenie turnieju. Jednocześnie zaprosił wszystkie szkoły za rok na jubileuszową V edycję Chęcińskich Igrzysk i Zabaw Ruchowych.
Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, wszystkie zespoły nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, natomiast trzy pierwsze drużyny okazałe puchary. Tradycyjnie przyznano nagrodę w kategorii „Najlepiej kibicująca szkoła”, która przypadła w tym roku szkole podstawowej w Polichnie. Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.
Szkołę Podstawową w Wolicy reprezentowali uczniowie: Zuzanna Iwańska, Matusz Piskorz, Wojciech Papka, Jan Cielibała, Amelia Więckowska, Julia Urbanek, Franciszek Dusiński, Julia Gorgoń, Milena Brudkiewicz, Michał Papka, Zofia Przygodzka, Zuzanna Stępnik, Antoni Gorzelak, opiekun Dariusz Gorzelak.
Serdecznie gratulujemy ??????
Dariusz Gorzelak
Twoje Dane Twoja Sprawa
- Szczegóły
- Administrator
W ramach uczestnictwa w programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa” 28 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Britenet – Panią Emilię oraz Pana Damiana.
Uczniowie brali udział w spotkaniu w trzech grupach wiekowych. Pan Damian przygotował dla wszystkich wyjątkowe prezentacje i opowiedział o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Zaczynając od podstawowych zagadnień, takich jak czym jest Internet, płynnie przeszedł do tematu zagrożeń czyhających po drugiej stronie ekranu oraz wyjaśnił, w jaki sposób tworzyć silne hasła, by chronić swoje dane osobowe. Wszyscy z zaangażowaniem słuchali prelekcji oraz ochoczo zadawali pytania lub opowiadali o własnych doświadczeniach. Szczególnie najmłodsi wykazali się wyjątkową wiedzą i dużą świadomością niebezpieczeństw, z którymi można się spotkać.
Dodatkowo uczniowie klas VI – VIII mogli posłuchać o pracy w branży IT. Zarówno Pani Emilia, jak i Pan Damian opowiedzieli o swoich obowiązkach, różnorodności stanowisk w tak dużej firmie oraz zwrócili uwagę, jak ważna jest nauka języków obcych umożliwiająca im codzienną komunikację ze współpracownikami niemal z całego świata.
Nasi goście przygotowali również specjalne upominki, które wręczyli wszystkim uczestnikom na koniec spotkania. Ciekawe gadżety nie tylko wzbudziły duże zainteresowanie i wywołały radość u uczniów, ale też z pewnością będą przypominać o tej cennej lekcji.
Organizatorka spotkania,
Wiktoria Sowińska
Uwaga, KONKURS!
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie Prezesa UODO w ramach XV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy w formie komiksu, na jeden wybrany temat z następujących:
- „Dzień z życia danych osobowych” o przygodach danych osobowych w cyfrowym świecie.
- „Superbohaterowie prywatności” przedstawiającego superbohaterów, którzy napotykają różne zagrożenia związane z danymi osobowymi i pokazują, jak sobie z nimi radzą.
Uczestnik Konkursu przygotowuje pracę zawierającą maksymalnie 3 strony formatu A4. Praca powinna być zapisana w formacie jpg oraz pdf przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych. (Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie).
Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat ochrony danych osobowych oraz poszerzenie świadomości dzieci i młodzieży na ten ważny temat.
Prace zgłaszamy w szkole do 1 kwietnia 2025 r. do p. R. Sowińskiej lub p. K. Taborskiego.
Termin nadsyłania prac do Organizatora upływa 4 kwietnia 2025 r. Udział w konkursach jest dobrowolny i bezpłatny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Organizatorzy oraz szkolny koordynator
Szanowni Rodzice,
28 stycznia po raz dziewiętnasty obchodzony był Dzień Ochrony Danych Osobowych. W związku z tym zachęcamy wszystkich Rodziców do obejrzenia bezpłatnego webinarium pt. „Świadomość rodzica i wsparcie dla dziecka – kluczowe informacje o danych osobowych i prywatności w cyfrowym świecie”, które jest dostępne na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Przygotowany materiał zawiera cenne wskazówki, jak mądrze wspierać dzieci w cyfrowym środowisku, jak skutecznie chronić swoje dane osobowe podczas zakupów online, korzystania z mediów społecznościowych czy nowych technologii.
Organizatorem programu jest Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Przedsięwzięcie realizowane jest pod honorowym patronatem
Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.
Celem programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych
i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli
poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw
w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.
Przez cały rok szkolny uczniowie i nauczyciele podejmować będą różnego typu działania, przez które realizować będą powyższy cele.
Szkolnym koordynatorem programu jest pani R. Sowińska.
Szczegółowe informacje na temat programu „Twoje dane – Twoja sprawa”
dostępne są na stronie internetowej https://uodo.gov.pl/pl/21/32
Webinarium dla uczniów w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.
Uczniowie w czasie zajęć z wychowawcą uczestniczyli w webinarium zorganizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych pt. „Prawa człowieka i dane osobowe: Co musisz wiedzieć?”. Lekcja odbyła się z okazji Dnia Praw Człowieka.
Młodzież wysłuchała wykładu na temat czym są prawa człowieka i dane osobowe (zwykłe, wrażliwe i biometryczne). Prowadzący poruszyli również ważne kwestie dotyczące zasad i konsekwencji zachowań związanych z posługiwaniem się informacjami o osobach.
R. Sowińska
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Organizatorem Programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Na przełomie grudnia i stycznia nauczyciele wychowawcy i nauczyciele informatyki przeprowadzili zajęcia dotyczące ochrony danych osobowych.
Oto tematy zajęć, w których uczestniczyli nasi uczniowie w ramach Dnia Ochrony Danych Osobowych :
- Jak chronić nasze dane osobowe ?
- Chroń siebie i swoje dane osobowe.
- Chroń swoje dane osobowe.
- Projektujemy ulotkę o ochronie danych osobowych
- Wirtualne udawanie. Kim jesteśmy w Internecie ?
Współczesne sposoby komunikowania się. Netykieta w sieci.
W ramach tych zajęć uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele ważnych i przydatnych informacji dotyczących ochrony swoich danych i właściwego zachowania się w internecie .
Podnieśli swoją świadomość na temat sposobów ochrony danych osobowych w realnym świecie.
Są oni uwrażliwieni na konieczność ochrony danych osobowych nie tylko w Internecie oraz poszanowanie prawa do prywatności.
Uwieńczeniem działań związanych z udziałem w programie TWOJE DANE TWOJE SPRAWA był udział naszych uczniów w konkursie na przygotowanie spotu filmowego promującego tematykę ochrony danych osobowych. Do konkursu zgłoszono 14 prac, a komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
III Miejsce w tym konkursie zajęli uczniowie z klasy VI: Dawid Kędzior i Michał Gorzelak, Wykonali oni pracę pod opieką Pana Krzysztofa Taborskiego.
Koordynator programu : Barbara Czupryńska
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY PREZESA URZĘDU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH„TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”



Podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.
Jest on realizowany nieprzerwanie od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka
| Program jest realizowany w dwóch etapach: |
|---|
- najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzają Koordynatorzy Programu, którzy biorą udział w dwudniowym szkoleniu i otrzymują materiały edukacyjne, a następnie przekazują wiedzę i pakiety edukacyjne podczas rad pedagogicznych,
- w kolejnym etapie nauczyciele wiedzę zdobytą podczas szkolenia upowszechniają wśród uczniów, zarówno podczas lekcji z różnych przedmiotów, jak i podejmując się realizacji innych niestandardowych działań.
| Systemowa edukacja w całej Polsce |
|---|
Program „Twoje dane – Twoja sprawa” – skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli – jest systemowym projektem realizowanym na skalę ogólnopolską.
Jednym z bardzo ważnych priorytetów Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest edukacja. Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) organ nadzorczy ma za zadanie upowszechniać w społeczeństwie wiedzę o ochronie danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych w tym zakresie do dzieci.
Program „Twoje dane – Twoja sprawa” od lat stanowi inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz innych wydarzeń tematycznych, przy wykorzystaniu gier i zabaw.
Statystycznie rocznie Program realizuje ponad. 40 000 uczniów oraz ponad 3 500 nauczycieli, którzy podejmują różne działania edukacyjne na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności zarówno w szkołach w całej Polsce, jak i w lokalnych społecznościach.
Szczegółowe informacje o programie: https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts
| JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA UCZNIÓW? |
|---|
• wykazują się pomysłami, umiejętnościami, talentami plastycznymi, aktorskimi i sportowymi,
• zdobywają odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne dot. skutecznej ochrony siebie,
• aktywnie spędzają czas - uczestniczą w konkursach, zabawach, warsztatach, spotkaniach z ekspertami oraz zajęciach terenowych i in.
| JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA NAUCZYCIELI |
|---|
• specjalistyczne szkolenia, wsparcie ekspertów i materiały edukacyjne,
• zdobywają wiedzę na temat realizacji obowiązków wynikających z RODO w sektorze oświaty,
• doskonalą umiejętności i warsztat edukatora w zakresie prowadzenia ciekawych zajęć z uczniami.
| JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA SZKOŁY? |
|---|
• wykwalifikowana kadra,
• promocja szkoły w środowisku lokalnym,
• podniesienie świadomości uczniów na rzecz zwiększenia ich bezpieczeństwa.
| Organizator Programu |
|---|
|
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych |
|
|
Świetlica szkolna 2025/2026
- Szczegóły
- Administrator
Godziny pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2025/2026
Poniedziałek: 12:30 – 15:10
Wtorek: 11:35 – 15:10
Środa: 11:35 – 15:10
Czwartek: 11:35 – 15:10
Piątek: 11:35 – 15:10
PROCEDURY
- Szczegóły
- Krzysztof Taborski
| PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA | |
|---|---|
| ALARM EWAKUACYJNY | Plik do pobrania |
|
PROCEDURY POSTĘPOWANIA DYREKTORA, NAUCZYCIELI I PEDAGOGA SZKOLNEGO W PRZYPADKU UCZNIA SPRAWIAJĄCEGO PROBLEMY WYCHOWAWCZE ORAZ DOTYCZĄCE SYTUACJI ZAGRAŻAJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWU UCZNIA |
Plik do pobrania |
O szkole
- Szczegóły
- Administrator
Szkoła Podstawowa w Wolicy to kompleks dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach.
Szkoła mieści się w centrum miejscowości Wolica położonej w gminie Chęciny, w województwie świętokrzyskim.
Do naszej Szkoły każdego roku uczęszczają uczniowie z Wolicy i pobliskich miejscowości.
Nasi uczniowie i ich rodzice cenią szkołę w szczególności za dobrą atmosferę stworzoną przez grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły, która sprzyja nauce oraz rozwijaniu zdolności naszej młodzieży.
Szkoła posiada halę sportową, na której odbywają się liczne zawody - głównie piłki ręcznej.
Gimnazjum słynie z wielu sukcesów przede wszystkim sportowych, muzycznych, naukowych itd. - świadczą o tym liczne dyplomy i puchary zdobyte przez uczniów naszej szkoły.
Pod koniec 2007 r. szkoła została wyposażona w monitoring, który pomaga w utrzymaniu porządku i dyscypliny na terenie placówki oraz zabezpiecza przed dewastacją obiektu i niszczeniu mienia w sąsiedztwie szkoły.
Dogodne położenie szkoły, atmosfera i dbałość personelu o poczucie bezpieczeństwa dzieci sprawiają, że każdego roku rośnie zainteresowanie szkołą i zwiększa się liczba uczniów.
Dbałość o jakość nauczania, rozwój zainteresowań i uwzględnianie potrzeb uczniów powodują, że uczniowie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.
Szkoła współpracuje z licznymi instytucjami działającymi w środowisku lokalnym, podejmuje inicjatywy ukierunkowane na zaspokajanie potrzeb mieszkańców i kształcenie postaw prospołecznych wśród uczniów, uczy tolerancji i akceptacji, prowadzi akcje charytatywne na rzecz środowiska lokalnego, organizuje wsparcie materialne i społeczne dla potrzebujących. Współdziała m.in. z: Urzędem Gminy i Miasta Chęciny, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Piekoszowie, Ośrodkiem San Damiano, Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowym Urzędem Pracy, Ośrodkiem Zdrowia w Wolicy, Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Komendą Miejską Policji w Kielcach, Komisariatem Policji w Chęcinach.
Szkoła zapewnia systemową pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w tym prowadzenie zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, logopedycznych oraz opiekę świetlicową, również dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Szkoła jest odbierana przez rodziców jako bezpieczna, dzięki m.in. uzyskaniu certyfikatu programu „Szkoła bez przemocy”, zaangażowaniu pracowników szkoły.
|
Inne programy realizowane w szkole to: |
|---|
| „Szklanka Mleka” |
| „ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” |
| „Owoce w szkole” |
| „Sprzątanie Świata” |
| „Bezpieczna Szkoła” |
| „Kreatywny Uczeń” |
| „Akademia Dziecięcej Dyplomacji” |
| „Zachowaj Trzeźwy Umysł” |
| „Śniadanie Daje Moc” |
| „Zręczne Smyki na Orliki” |
| „Mała Liga Piłki Ręcznej” |
| „Tydzień Kultury Języka” |
| „Festiwal Kultury Żydowskiej” |
Nasza placówka oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych: SKS, zajęcia instruktorskie z mini- piłki ręcznej, zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy, zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka rosyjskiego i języka polskiego, zajęcia przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasistów. Działają następujące koła przedmiotowe: matematyczne, koło z języka rosyjskiego, koło z języka angielskiego, koło teatralne „Maskarada”, koło biblijne, LOP, harcerstwo.
Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych – artystycznych, sportowych, kół zainteresowań, opieki w świetlicy szkolnej modyfikowana jest według potrzeb uczniów i rodziców i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.
Na bieżąco i w miarę potrzeb wzbogacane jest wyposażenie w pomoce, sprzęty, urządzenia multimedialne, w tym tablice interaktywne i sprzęt multimedialny. W ostatnich latach wykonano remont niektórych sal lekcyjnych, zagospodarowano teren zielony w otoczeniu szkoły, wyposażono sale w komputery.
Uczniowie lubią swoją szkołę, sami podejmują liczne inicjatywy, które są realizowane.
W naszej placówce sprawdza się powiedzenie, że „szkoła jest drugim domem”- dzieci czują się w niej dobrze, nauczyciele zauważają i doceniają ich wyjątkowe zdolności, dzięki czemu wzrasta ich poczucie własnej wartości i późniejsza możliwość odnalezienia się na rynku pracy.
Budynek szkoły został wzniesiony w 1961 roku w ramach akcji 1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego. Trzy lata później szkoła została ogrodzona, teren wokół niej zadrzewiony, oraz wykonano asfaltowe boisko. Nic dziwnego, że w 1975 r. właśnie w Wolicy odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego, podczas której sztandar szkoły został udekorowany Odznaką Za Zasługi dla Kielecczyzny. Wielu absolwentów wolickiej szkoły z powodzeniem kontynuuje naukę w rozmaitych szkołach średnich: w Chęcinach i Kielcach.
Pani dyrektor powitała przybyłych gości i dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Jego Ekscelencja Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej ks. prof. Kazimierz Ryczan poświęcił budynek i udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym na uroczystości. Pan Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Robert Jaworski życzył nauczycielom wytrwałości w pracy, uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym a na ręce pani dyrektor złożył podziękowania za współpracę i zaangażowanie w remont tej szkoły. Życzenia przekazywali również zaproszeni honorowi goście.
Młodzież na tę okazję przygotowała część artystyczną, chcąc wyrazić swoje podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, by w Wolicy funkcjonowało Gimnazjum, w szczególności obecnym władzom gminnym na czele z panem Burmistrzem Robertem Jaworskim oraz władzom szkolnym-pani dyrektor Ninie Budziosz, pani wicedyrektor Mirosławie Szymańskiej. Program artystyczny wzbogaciły swoim występem absolwentki Ilona Pałyga oraz Joanna i Elżbieta Maliszewskie.
Odnowiony budynek gimnazjum oraz jego otoczenie zachwyca nie tylko młodzież, nauczycieli, rodziców ale wszystkich, którzy mają okazję w nim przebywać.
Pamiętamy...

Wdzięczna pamięć i chwała rodakom tej okolicy poległym, pomordowanym w latach 1939-1944
Informacje ogólne
- Szczegóły
- Administrator
Pedagog szkolny to osoba zatrudniona w szkole w celu uzupełniania, pogłębiania i rozszerzania działalności dydaktyczno – wychowawczej prowadzonej przez nauczycieli.
W celu dobrej współpracy z Rodzicami, Uczniami i Nauczycielami stworzyłam padlet, czyli Wirtualną Tablicę Pedagoga Szkolnego. Wirtualna tablica będzie na bieżąco aktualizowana i będą się na niej pojawiały nowe materiały, dlatego zachęcam do częstego jej oglądania.
Poniżej znajduje się link do PADLETU pedagoga szkolnego https://padlet.com/monikakrolpiotrowska/xk8ke6xfdwrzfxrl
Do kontaktu zapraszamy zainteresowanych uczniów i rodziców.
Najczęściej poruszane problemy w kontakcie uczeń – pedagog szkolny to:
- Trudności w nauce
- Trudności wynikające z braku akceptacji przez grupę rówieśniczą
- Konflikty rówieśnicze
- Kłopoty osobiste i rodzinne
- Nieumiejętność podporządkowania się normom i zasadom obowiązującym w szkole
Uczniu zwróć się do pedagoga gdy:
- Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
- Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
- Masz problemy rodzinne
- Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
- Chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób
- Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
- Przyjdź także z każdą sprawa, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.
Rodzicu zwróć się do pedagoga, gdy:
- Niepokoi Cię zachowanie dziecka
- Zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się
- Chcesz porozmawiać o dziecku i twoich z nim relacjach
- Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania
- Masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc
- Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
Chciałabym, aby nasza szkoła była otwarta, ciepła i przyjazna zarówno dla uczniów jak i rodziców.
- By każdy czuł się w niej bezpiecznie …
- By odnalazł w niej swoje miejsce …
- By każdy mógł odnaleźć w niej warunki do realizacji swoich zainteresowań …
- By potrafił sprostać wyzwaniom, przeciwstawić się trudnościom …
- By potrafił urzeczywistniać małe i wielkie cele …
- By koncentrował się wokół takich wartości jak: przyjaźń, miłość, prawda, odpowiedzialność, szacunek, sprawiedliwość, mądrość, zabawa …
- By każdy zrozumiał, że stałe kształcenie się jest nie tylko koniecznością, ale również – przyjemnością …
- By każdy wyniósł z niej wyłącznie dobre wspomnienia …

Pedagog szkolny - godziny pracy
- Szczegóły
- Administrator
MONIKA PIOTROWSKA
Godziny pracy w Szkole Podstawowej w Wolicy
w roku szkolnym 2020/2021
środy:7.30-13.30;
piątki: 7.30-12.30
(praca z uczniem, konsultacje dla rodziców i nauczycieli).
Dowozy w roku szkolnym 2025/2026
- Szczegóły
- Administrator
Harmonogram dowozu uczniów Szkoły Podstawowej w Wolicy
w roku szkolnym 2025/2026
Poniedziałek
Przywóz 7.15
Odwóz 14.20
Wtorek
Przywóz 7.15
Odwóz 14.20
Środa
Przywóz 7.15
Odwóz 14.20
Czwartek
Przywóz 7.15
Odwóz 14.20
Piątek
Przywóz 7.15
Odwóz 13.30
Społeczność szkolna wybrała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2025/2026.
- Szczegóły
- Administrator
Społeczność szkolna wybrała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2025/2026.
W skład Samorządu weszli następujący Uczniowie:
Antonii Gorzelak kl. VIII - Przewodniczący
Malwina Chabior kl. VIII - Zastępca Przewodniczącego
Maciej Zyskowski kl. VIII- Sekretarz
Opiekunami Samorządu zostali: Antonina Gorzelak, Beata Krajewska, .
Wszystkim gorąco gratulujemy.




