SZkoła Podstawowa w Wolicy
Biblioteka szkolna
- Szczegóły
- Administrator
Godziny pracy biblioteki szkolnej
w roku szkolnym 2024/2025
Poniedziałek: 8:30 – 12:30
Wtorek: 8:30 – 11:30
Środa: 8:30 – 11:30
Patroni roku 2024
Poezja w Wolicy.
- Szczegóły
- Krzysztof Taborski
18.01.2023r. Recytacja poezji miłosnej w Wolicy. Dzięki pozyskaniu środków z projektu ,,Laboratoria Przyszłości" szkoła zakupiła sprzęt filmowo- fotograficzny wraz z mikrofonem kierunkowym, mikroportem, oświetleniem i stabilizacją żyroskopową do kamery. Ten sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach w celu uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego, uroczystościach szkolnych, projektów edukacyjnych. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu wykonanego przy pomocy pozyskanego sprzętu.
Renata Sowińska
Krzysztof Taborski
PROCEDURA WYBORU PATRONA SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W Wolicy
- Szczegóły
PROCEDURA WYBORU PATRONA SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W Wolicy
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2017 r., poz. 649)
REGULAMIN WYBORU PATRONA
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WOLICY
POPRZEZ NADANIE IMIENIA SZKOŁA:
- uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
- promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania,
- pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
- może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach reprezentowanych przez patrona,
- wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem,
- nawiązuje współpracę ze szkołami o tym samym imieniu.
ZASADY WYBORU:
- Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, społeczności lokalnej, osiągnięć, ważnych kart, wydarzeń z dziejów narodu.
- Kandydatem na patrona nie może być osoba, której imię nosi inna szkoła w gminie Chęciny.
- W wyborach biorą udział: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.
- Dyrektor szkoły, na posiedzeniu Rady Pedagogicznej, powołuje zespół, którego zadaniem jest koordynowanie działań podejmowanych w szkole w celu wyboru.
- W skład zespołu wchodzą: wszyscy wychowawcy klas.
- W miesiącu kwietniu nauczyciele wygłoszą prelekcje oraz przeprowadzą lekcje Działania te mają przybliżyć całej społeczności szkolnej sylwetki kandydatów na patrona.
- Uczniowie, pod opieką wychowawców, przygotują plakaty informacyjne i gazetki na korytarzach szkolnych.
- Osoby zgłaszające kandydatury przygotowują prezentacje, które zostaną zaprezentowane do publicznej wiadomość na stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku.
I ETAP - ZGŁASZANIE KANDYDATA
- Uprawnieni do zgłaszania kandydatów są: Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna,
- Każdy może zgłosić jednego kandydata.
- Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko lub nazwę kandydata na patrona ( wskazane krótkie uzasadnienie wyboru).
- Podpisane przez osoby uprawnione zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły.
- Dyrektor i zespół koordynujący przygotuje listę zgłoszonych kandydatur, którą opublikuje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły.
II ETAP - WYBORY PATRONA
- Wybory patrona szkoły odbędą się dnia 23 kwietnia 2026 r. Rodzice, uczniowie, nauczyciele
i pracownicy szkoły zostaną poinformowani o godzinie wyborów. - Do głosowania uprawnieni są: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice.
- Dwoje Rodziców jednego ucznia otrzymuje jeden wspólny głos.
- Rodzic bez względu na liczbę uczących się dzieci w szkole ma prawo do jednego głosu.
- Wybory przeprowadzi komisja powołana przez dyrektora szkoły.
- Wybory przebiegają w sposób tajny, głos należy oddać osobiście.
- Głosujący otrzymują karty do głosowania, odbiór karty potwierdzają własnoręcznym podpisem.
- Głosować należy na jedną kandydaturę poprzez postawienie znaku X przy wybranym kandydacie.
- Głos nie będzie ważny, gdy na karcie do głosowania będzie więcej jak jeden znak X lub będą umieszczone inne znaki.
- Komisja po zakończeniu głosowania dokonuje podliczenia głosów.
- Wyniki głosowania zostaną podane na stronie internetowej szkoły i na tablicy informacyjnej.
- W przypadku, gdy dwóch lub więcej kandydatów uzyska jednakową największą liczbę głosów, kandydata wyłania komisja składająca się z przedstawicieli (po jednym przedstawicielu: Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna, oraz dyrektora szkoły).
- Posiedzenie w/w komisji powinno odbyć się w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników.
- Zatwierdzenie kandydata na patrona nastąpi na wspólnym zebraniu przedstawicieli Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
- Po zatwierdzeniu kandydata zostanie złożony wniosek o nadanie imienia Szkole Podstawowej
w Wolicy do organu prowadzącego szkołę.
Opracował:
Zespół Rady Pedagogicznej.
Dar serca popłynął dla chorych dzieci.
- Szczegóły
W dniu dzisiejszym, czyli w Dzień Pluszowego Misia, dostarczono do Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" pluszowe misie i liczne zabawki ofiarowane przez naszych uczniów.
APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
- Szczegóły
APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
Gdy ktoś się zrani lub skaleczy sięga do apteczki pierwszej pomocy medycznej, by szybko opatrywać rany, zaklejać plastrem zadrapania lub podać leki uśmierzające ból. A co się dzieje, jeśli mamy do czynienia ze zranieniem emocjonalnym?
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale by również odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną.
Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E.P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.
Program składa się z 10 części tematycznych, które koncentrują się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia.
Więcej: https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/apteczka/apteczka-o-programie
Godziny pracy pedagoga
- Szczegóły
- Monika Piotrowska
Godziny Pracy pedagoga, psychologa i psychologa specjalnego
w roku szkolnym 2025-2026
PEDAGOG PSYCHOLOG PEDAGOG SPECJALNY
Dominika Chałat Wiktoria Sowińska Tomasz Chodynko
Wtorek Wtorek Poniedziałek
9:40 - 12:35 9.25 - 15.05 9:45 - 13:40
13:20 - 14:20
Środa Czwartek Środa
10.15 - 14.15 10.25 - 11.45 8:45 - 10:45
11:35 - 12.30
Piątek Piątek Czwartek
10:15 - 13:40 7.40 - 10.30 9.40 - 11.40
12.30 _13.15
Piątek
8.45 - 9.45
Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole
- Szczegóły
W dniu 22 września uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wezmą udział w wydarzeniu pn.: Europejski Tydzień Sportu. Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim.
WLKS "Świt" Wolica
- Szczegóły
- Administrator
DZIAŁACZE WLKS „ ŚWIT” WOLICA ODZNACZENI PRZEZ WŁADZE
ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE
W dniu 10 stycznia 2023 roku w Kielcach w Szkole Podstawowej Nr 39 odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem działaczy środowiska piłki ręcznej z terenu województwa Świętokrzyskiego. Wśród zaproszonych gości obecny był ksiądz biskup Marian Florczyk, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański. Kolejne noworoczne spotkanie wielkiej rodziny piłki ręcznej odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach, która od wielu lat kształtuje sportowo młodych zawodników. Oficjalną część imprezy poprowadził prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Stanisław Hojda, inicjator spotkania. Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Stanisława Hojdy i prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryka Szczepańskiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, między innymi ksiądz biskup Marian Florczyk, który na to spotkanie przyjechał ze Spały, gdzie wziął udział w Spotkaniu Opłatkowym Rodziny Sportowej. W trakcie spotkania wręczone zostały odznaki Związku Piłki Ręcznej w Polsce, od diamentowej do brązowej. Miło nam poinformować , że wśród uhonorowanych znaleźli się działacze WLKS „ Świt” Wolica. Złote Odznaczenie ZPRP otrzymał prezes klubu Dariusz Gorzelak, natomiast srebrną odznakę otrzymała Pani Nina Budziosz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wolicy. Uroczystość została uświetniona przez występy muzyczne uczennic Szkoły Podstawowej 39. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, przyszła pora na wspomnienia i anegdoty.



HISTORIA I NAJWAŻNIESZE OSIĄGNIĘCIA KLUBU SPORTOWEGO WLKS „ŚWIT” WOLICA
Klub Sportowy WLKS „Świt” Wolica powstał w 1964 roku. Założycielem klubu był Śp. Marian Budziosz, który natychmiast przystąpił do tworzenia sekcji piłki ręcznej. Już w 1965 roku dziewczęta z Wolicy odniosły pierwszy poważny sukces, zdobywając czwarte miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych. W 1967 roku , drużyna nosząca nazwę Woliczanka awansowała do II ligi kobiet. Kolejne awanse przyszły w latach 1971 i 1974. Znakomity wynik sprawił, że lokalna społeczność w błyskawicznym tempie wybudowała asfaltowe boisko do szczypiorniaka, które – jako pierwsze w regionie – zostało zelektryfikowane i zradiofonizowane ! Piłka ręczna w Wolicy z roku na rok zdobywała coraz większą popularność, a mecze miejscowej drużyny oglądało 1500 kibiców, co było absolutnym rekordem frekwencji w skali regionu. Bywało, że ze względu na terminy meczów zmieniany były terminy ślubów. Miejscowi księża skracali msze święte, tylko po to, by kibice mogli obejrzeć mecze szczypiorniaka. W 1971 roku juniorki Świtu wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Polski, co zaowocowało powołaniem trzech z nich – Zofii Kurtek, Alicji Dziewęckiej i Barbary Seweryn do reprezentacji Polski. W nagrodę podopieczne trenera Mariana Budziosza wyjechały na pierwszy turniej międzynarodowy do niemieckiego miasteczka Bitterfeld, w którym zajęły pierwsze miejsce. Spotkań międzynarodowych dziewczęta z Wolicy rozgrywały znacznie więcej, rywalizując z zaprzyjaźnionymi klubami z Niemieckiej Republiki Demokratycznej, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier. Ich bilans był bardzo korzystny: sześć zwycięstw , jeden remis.
Ówczesny zespół występował w składzie: Z. Komnacka, J. Grajek, B. Cielibała, Z. Kurtek, Z. Musiał, S. Kwiecień, A. Dziurzyńska, A. Dziewięcka, , G. Bąk, T. Sołtys, H. Grajek, M.Pokutyńska, M. Gabryś, G. Dewerenda.
W drugiej lidze Świt Wolica utrzymał się kilka sezonów. Najstarsza zawodniczka liczyła zaledwie piętnaście lat, w drużynach konkurentów grały zawodniczki starsze. W zawiązku z powyższym zawodniczki Świt Wolica rozstały się z ligą , ale nie na długo. W 1971 roku zespół zdobył tytuł Wicemistrza Polski Juniorek, a w kolejnym zajął VII miejsce. W 1974 roku po raz trzeci awansował do II ligi i wtedy właśnie Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o przeniesieniu rozgrywek do hal sportowych. Niestety zespół z Wolicy nie dysponował halą sportową. W zaistniałej sytuacji władze sportu wojewódzkiego postanowiły kosztem Świtu utrzymać w II lidze spadającą z tych rozgrywek drużynę Budowlanych Kielce. Na pocieszenie zrozpaczonych działaczy WLKS „Świt” Wolica , obiecano im pomóc w budowie hali sportowej. Tak naprawdę , to nikt poważnie nie liczył , że Wolica wyegzekwuje obiecaną pomoc.
Budowa hali sportowej.
W czynie społecznym powstała koncepcja budowy własnej hali sportowej. Jesienią 1975 roku rozpoczęto pierwsze prace. Powołano komitet budowy hali. Inicjatywę sportowców poparła ochotnicza straż pożarna w Wolicy, gospodarcze zakłady i organizacje. Miał powstać dom, który zapewniałby wszystkim instytucjom wiejskim w Gminie Chęciny optymalne warunki do działania, ale przede wszystkim zapewniałby dziewczętom grającym w piłkę ręczną dalsze uprawianie sporu na najwyższym poziomie. Budowa wymagała pokonania niesłychanie wielu trudności. Bowiem był to okres , kiedy skreślono wszystkie inwestycje, nie mające szans na rychłą realizację. Inwestycja została zrealizowana , może dlatego, że wszyscy dostrzegli zapał i ofiarność całego środowiska lokalnego na czele z Panem Marianem Budzioszem. Można śmiało powiedzieć , że powstanie hali sportowej w Wolicy ostatecznie wpłynęło na zatarcie granic między działalnością poszczególnych organizacji i osób. Uroczyste otwarcie budynku nastąpiło 9 grudnia 1978 roku. Było to znaczące wydarzenie w skali województwa. Zaproszeni goście deklarowali dalsze wsparcie inicjatywy , obiekt wymagał przecież zagospodarowania i wyposażenia. W hali sportowej rozgrywano turnieje międzynarodowe z udziałem zespołów z Danii, Rosji, Słowacji, Niemiec. Drużyny młodzieżowe zarówno dziewcząt jak i chłopców rozgrywały spotkania na szczeblach ogólnopolskich i wojewódzkich. W roku 2000 przebudowano część budynku , w którym dzięki inicjatywie wieloletniemu dyrektorowi oraz radnemu Sejmiku Świętokrzyskiego Panu Marianowi Budzioszowi utworzono Gimnazjum Nr 2 w Wolicy. W 2012 roku dzięki środkom finansowym pozyskanym przez władze gminy Chęciny hala przeszła gruntowny remont. We wrześniu 2012 roku dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej hali , która służy mieszkańcom gminy do chwili obecnej.
Reprezentantki Polski – juniorki młodsze:
- Zofia Kurtek,
- Alicja Dziewięcka,
- Elżbieta Wojciechowska,
- Barbara Seweryn.
Reprezentanci Polski:
- Przemysław Budziosz
- Zimoch Filip ( powołanie do kadry Polski Młodzików 2009 r. )
Najważniejsze osiągnięcia :
- 1967 r. – awans do II ligi kobiet,
- I miejsce w akcji „Tysiąclatki na start” na najbardziej usportowioną szkołę Tysiąclecia.
- 1971 r. – Wicemistrzostwo Polski Juniorek , trener Marian Budziosz ),
- 1971 r. – I miejsce w Turnieju Międzynarodowym Kobiet ( Niemcy – Batterfield)
- 1971 r. – ponowny awans do II ligi kobiet,
- 1972 r. – VII miejsce , juniorki (M. Budziosz ),
- 1973 r. - III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek ( M. Budziosz ),
- 1974 r. - awans do II ligi kobiet,
- 2005 r. – Kielce - I miejsce – Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej chłopców szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Kielce , Dariusz Gorzelak ,
- II miejsce w Pucharze Okręgu w kategorii chłopców w sezonie 2006/2007 , Dariusz Gorzelak,
- 2006 r. – Kielce - III miejsce - Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej chłopców szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Kielce , Dariusz Gorzelak ,
- 2006 r. - II miejsce w Finale „Mała Liga VIVE” , Dariusz Gorzelak ,
- Filip Zimoch najskuteczniejszy strzelec MLV 2006 r.,
- 2006 r. - III miejsce w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży SZS w kategorii chłopców ,Tomasz Dziurzyński ,
- 2007 r. – II miejsce w turnieju Makroregionalnym ZPRP w kategorii chłopców ( Libiąż – awans do Finałów Mistrzostw Polski Chłopców, Dariusz. Gorzelak,
- 2007 r. -Kielce - VI miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii chłopców, Dariusz Gorzelak ,
- 2008 r. – III miejsce w Finale „ Mała Liga VIVE” , Tomasz Dziurzyński ,
- 2016 r. – Katowice , turniej finałowy dziewcząt i chłopców „ Szczypiorniak na Orlikach”, Dariusz Gorzelak, Tomasz Dziurzyński ,
- 2018 r. – IV miejsce w Finale Małej Ligi VIVE w kategorii szkół gimnazjalnych , Rafał Gajos,
- Filip Grajek – najskuteczniejszy strzelec MLV 2018 r.,
- V miejsce – drużyna chłopców w Świętokrzyskiej Okręgowej Lidze Piłki Ręcznej w sezonie 2018/2019, Dariusz Gorzelak,
- 2019 r. – Kielce V miejsce w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży SZS w kategorii dziewcząt , Dariusz Gorzelak ,
- 2019 r. – Busko – Zdrój – III miejsce w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży SZS w kategorii chłopców, Dariusz Gorzelak
W 2007 roku drużyna chłopców prowadzona przez trenera Dariusza Gorzelaka odniosła znaczący sukces na arenie krajowej zajmując VI miejsce w Mistrzostwach Polski Chłopców. Warto dodać, że „królem” strzelców w turnieju finałowym został zawodnik „Świtu” – Filip Zimoch, zdobywając 37 bramek. Drużyna grała w składzie: Maciej Rączka, Filip Zimoch, Maciej Chodur, Bartosz Kruk, Szymon Chrabąszcz, Wojciech Dreziński, Wiktor Budziosz, Dominik Jastrzębski, Jakub Stępnik, Tomasz Orawiecki, Mariusz Paluch, Dawid Pyczek, Krzysztof Walaszczyk.
Najzdolniejsi zawodnicy – wychowankowie WLKS „ Świt” Wolica kontynuowali z powodzeniem swoją karierę zawodniczą w renomowanych klubach na szczeblach centralnych:
- WIKTOR BUDZIOSZ ( KS VIVE Kielce – Junior, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów, MTS Chrzanów I liga sezon 2014/2015 , MTS Bochnia I liga sezon 2015/2016) ,
Zespołowe sukcesy na arenie ogólnopolskiej (chronologicznie):
- Złoty Medal Akademickich Mistrzostwa Polski w typach uczelni społeczno-przyrodniczych w sezonie 2018/2019 – AZS UEK KRAKÓW
- Srebrny Medal Akademickich Mistrzostwa Polski w typach uczelni społeczno-przyrodniczych w sezonie 2017/2018 – AZS UEK KRAKÓW
- Brązowy Medal Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej w sezonie 2013/2014 – VIVE TAURON KIELCE Junior
- VII miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej w sezonie 2012/2013 – VIVE TAURON KIELCE Junior
- VI miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Chłopców w piłce ręcznej w sezonie 2006/2007 – WLKS ŚWIT WOLICA – Młodzik Młodszy
Indywidualne sukcesy na arenie ogólnopolskiej (chronologicznie):
- Najlepszy lewoskrzydłowy Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej w sezonie 2013/2014 – VIVE TAURON KIELCE Junior
- Udział w zgrupowaniu szerokiej kadry Polski rocznika 1995 (junior młodszy) w piłce ręcznej – Sochocin 2010 – VIVE TAURON KIELCE Junior
- KAMIL STĘPNIK ( KS VIVE Kielce, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów, najlepszy skrzydłowy Mistrzostw Polski Chłopców 2016 r., UJK Kielce I liga sezon 2019/2020 r.),
- MACIEJ CHODUR ( KS VIVE Kielce – Junior, Mistrz Polski , VII miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2012/2013, AZS AWF Biała Podlaska I liga, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów ),
- FILIP ZIMOCH ( KS VIVE Kielce – Junior, Mistrz Polski Junior Młodszy, VII miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2012/2013, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów ),
- MACIEJ RĄCZKA ( KS VIVE Kielce – Junior , Wicemistrzostwo Polski Polski Młodzików sezon 2009/2010, Mistrz Polski Junior Młodszy sezon 2010/2011, VII miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2012/2013, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów, VI miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski 2014 r., I miejsce Mistrzostwach Polski Akademii Technicznych 2016 r., VI miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski sezon 2018/2019, Srebrny medalista uczelni technicznych 2018 r., Politechnika Kielce II liga sezon 2019/2020 ),
- SZYMON CHRABĄSZCZ (VI miejsce w Mistrzostwach Polski Chłopców -2007 r., powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików ),
- DANIEL WALASZCZYK (UJK Kielce – brązowy medalista zespołów uczelnianych , KS VIVE Kielce - junior, kadra województwa świętokrzyskiego juniorów ),
- DAWID WALASZCZYK ( KS VIVE Kielce – junior, kadra województwa świętokrzyskiego, Mistrz Polski Juniorów KS VIVE Kielce, najlepszy strzelec Final Four 2018/2019 ),
- JAKUB SEWERYN ( KS VIVE Kielce – junior, kadra województwa świętokrzyskiego, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów sezon 2013/2014 ),
- ERNEST DZIEDZIC ( KS VIVE Kielce – Junior, obecnie student AWF Kraków ),
- DAMIAN PIŁAT ( KS VIVE Kielce – Junior ),
- CEZARY STĘPIEŃ ( KS VIVE Kielce – Junior młodszy sezon 2019/2020, powoływany do kadry województwa świętokrzyskiego ).
Od roku 2016 ku pamięci zasłużonego szkoleniowca , założyciela klubu organizowany jest cyklicznie Memoriał Mariana Budziosza.
W 2017 roku wybrano nowe władze klubu, funkcję prezesa objął Pan Dariusz Gorzelak, szkoleniowiec pracujący na co dzień w Wolicy z grupami młodzieżowymi. W ramach działalności klubu realizowane są zadania statutowe, zawodnicy uczestniczą w rozgrywkach ligowych, organizowane są cyklicznie letnie obozy sportowe . Dzięki dotacji udzielanej przez UGiM w Chęcinach oraz licznym sponsorom klub szkoli młodzież i uczestniczy w rozgrywkach ligowych . Obecnie zespół rywalizuje w Świętokrzyskiej Okręgowej Lidze w kategorii młodzik. Przyszli adepci szczypiorniaka uczestniczą w akacjach szkoleniowych organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce :
- „Zręczne Smyki na Orliki”,
- „Szczypiorniak na Orlikach”,
- „Gramy w Ręczną”.
W nadchodzącym sezonie 2020/2021 planowany jest udział drużyny młodzików w rozgrywkach młodzieżowych Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach.




