22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 23 kwietnia.

Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko. Wśród różnych zadań nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych. Dzieci dzielnie walczyły o zdobycie punktów, kibice głośno wspierali przedstawicieli swoich klas, a na zakończenie rozdano drobne upominki.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Nauczyciel biologii, przyrody: Agnieszka Gajos