18 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Wolicy spędzili bardzo aktywnie. W tym dniu odbyła się wycieczka edukacyjna. I punktem programu była Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Część uczniów, którzy podzieli zostali na grupy, aktywnie spędzała czas na zabawach zręcznościowych na sali gimnastycznej Muzealnej Izby oraz wybijaniu pamiątkowych monet. W tym samym czasie pozostali zwiedzali wystawę i słuchali pani przewodnik, która przeniosła uczniów w górniczy świat chęcińskiego regionu. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę poświęconą górnictwu odkrywkowemu i podziemnemu. Następnie grupy zamienili się miejscami i dalej kontynuowali zwiedzanie.

II punktem programu wycieczki było zwiedzanie ruin XIII wiecznego zamku Królewskiego w Chęcinach. O wartości historycznej i geograficznej zarówno zamku, miasta Chęcin jak i całego regionu opowiadała uczniom Pani Magdalen Nowak i Pan Mariusz Chrabąszcz.

Uczniowie wraz z opiekunami udała się w różne części Zamku (baszt, lochów, skarbca). Podopieczni przymierzali również rycerskie hełmy, strzelali z łuku i byli zakuwani w dyby. Na szczęście nie było konieczności zamykania uczniów za karę w lochach i wszyscy bezpiecznie w doskonałych humorach wrócili do placówki.

Mariusz Chrabąszcz

Fotorelacja z wycieczki do Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance i na Zamek Królewski w Chęcinach.

Fot. Krzysztof Taborski