W piątkowy wieczór w naszej szkole odbył się magiczny andrzejkowy wieczór pełen wróżb i dobrej zabawy.

21 listopada uczniowie klasy VIII uczestniczyli w ważnym spotkaniu w ramach działania:„ Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.”

W Bawialni Szkrab odbyło się niezwykle radosne Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały pierniczki kolorowymi lukrami i posypkami, tworząc prawdziwe świąteczne małe dzieła sztuki. Następnie miały okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, opowiedzieć mu o swoich marzeniach i zaprezentować przygotowane wierszyki.

Przedszkolaki kontynuują swoją niezwykłą podróż po Krainie Emocji! Tym razem ich mapa zaprowadziła je na Wyspę Zdziwienia, na której czekał nowy bohater – Pan Łał, specjalista od wszystkiego, co nowe, niespodziewane i pełne zachwytu.

Wczoraj odbyła się IV Świętokrzyska Przedszkoliada. Dzieci z oddziału przedszkolnego z Wolicy godnie reprezentowały naszą Gminę i Miasto Chęciny. Wystartowały w czterech konkurencjach. W wydarzeniu udział wzięło 16 drużyn, z czego tylko 2 zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nasze przedszkolaki otrzymały dyplom za udział oraz słodki poczęstunek. Najważniejsze jednak, że świetnie się bawiły i mogły zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe zawody sportowe, w których wszystkie konkurencje odbywały się w duchu fair play.

W minionym tygodniu nasza szkoła tętniła życiem, obchodząc Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który tradycyjnie przypada 20 listopada. Przez kilka dni uczniowie angażowali się w różnorodne, ciekawe zajęcia, które miały na celu przybliżenie im najważniejszych Praw Dziecka.

Choć świat się zmienia, a dzieci dorastają szybciej niż kiedyś, jedno pozostaje takie samo — pluszowy miś zawsze potrafi wywołać uśmiech i dodać otuchy. 

Dziś mieliśmy przyjemność gościć Panią Pielęgniarkę, która w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiedziała uczniom o cukrzycy, jej objawach, profilaktyce oraz znaczeniu zdrowego odżywiania w codziennym życiu.

21 XI na lekcjach matematyki królowała tabliczka mnożenia. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach aktywności: polowali na muchy matematyczne, układali domino, puzzle-schubitrix, pracowali w grupach- rozwiązując zadania oraz indywidualnie z ciekawymi kartami pracy.

Są rzeczy na ziemi i w niebie, o których się filozofom nie śniło… (W. Szekspir)

We wtorkowy wieczór 18 listopada, uczniowie klasy VII wraz z nauczycielką języka polskiego spotkali się, aby wspólnie czytać i interpretować „Dziady” Adama Mickiewicza (cz. II).