W 2022 roku przypada 200. rocznica wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

W związku z tym uczniowie klasy VII wybrali się 13 maja na widowisko przygotowane w oparciu o ballady: „Świtezianka”, „Dudarz”, „Lilije”. W spektaklu, w którym przeplatało się słowo, muzyka i taniec wzięli udział zawodowi artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz aktor/wokalista Marek Tercz. 

Renata Sowińska

 

 

Zdjęcia:  "BALLADY MICKIEWICZA TANECZNIE" | Duża Scena KTT | spektakl szkolny | 13 maja 2022 r. godz. 09:00 - Kielecki Teatr Tańca