8 maja 2025 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolicy. Dokładnie o godz. 9.30 nauczyciele, uczniowie, pracownicy usłyszeli sygnał alarmu ewakuacyjnego. Wszyscy, którzy przebywali w budynku szkoły musieli niezwłocznie opuścić pomieszczenia i udać się w sposób zorganizowany na wyznaczone miejsce zbiórki na boisku szkolnym. Uczniowie mogli obserwować strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły.
Po przeprowadzeniu kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji została przekazana Dyrektorowi szkoły Panu Tomaszowi Dziurzyńskiemu, który odwołał alarm i uczniowie mogli powrócić do klas.
Celem tych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia. Warto podkreślić, że taki próbny alarm to bardzo ważne zadanie, które przygotowuje społeczność szkolną do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji próbnego alarmu pożarowego Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolicy.
OSP Wolica