W dniu 9 czerwca 2021 roku o godzinie 10 odbył się egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Wolicy. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy czwartej. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Do egzaminu teoretycznego przygotował uczniów pan Krzysztof Taborski, a do praktycznego pan Dariusz Gorzelak.

Część teoretyczna

Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym, oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzenie wiadomości odbywało się w formie pisemnej i polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. jednokrotnego wyboru, na które trzeba było uzyskać min. 80% poprawnych odpowiedzi.

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego.

Część praktyczna

Ocenie podlegało:

          - pozycja kierującego na pojeździe

          - upewnienie się o możliwości jazdy

          - płynne ruszanie z miejsca

          - upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy

          - jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię i bez podpierania się nogami

          - hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu

          - stosowanie się do znaków

Egzamin praktyczny był przeprowadzony na szkolnym placu manewrowym w obecności nauczyciela zajęć technicznych Krzysztofa Taborskiego  posiadającego specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego oraz pana Dariusza Gorzelaka przeszkolonego w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Egzamin praktyczny był nadzorowany przez st. Sierżanta Małgorzatę Pędzik i sierżanta sztabowego Tomasza Klimczewskiego - funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach .

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu, zdali go, i otrzymali z rąk pani Dyrektor Niny Budziosz swoje pierwsze prawo jazdy.