

Miło jest nam poinformować, że najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Wolicy przystąpili do ogólnopolskiego programu „ Gramy w Ręczną 2020” realizowanego przy współudziale Ministerstwa Sportu oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Podczas rekrutacji uczestników programu organizatorzy brali pod uwagę: wielkość sali gimnastycznej, udział we wcześniejszych edycjach, współpracę z miejscowym klubem piłki ręcznej
i rekomendację dla szkoły od klubu.
Dzisiaj już wiemy, że mamy to !!! Udało się i po raz kolejny rozpoczynamy zajęcia z piłki ręcznej. W ramach programu nasza szkoła otrzyma sprzęt sportowy w postaci piłek i koszulek !
Zajęcia realizowane w ramach programu Gramy w Ręczną w naszej placówce przeznaczone są dla uczniów klas I-III (chłopców i dziewczynek). Zajęcia są BEZPŁATNE i odbywają się dwa razy w tygodniu tj. wtorek oraz czwartek w godz. 16.00 – 17.00.
Cele i zakładane rezultaty po zakończeniu realizacji programu:
Wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci biorących udział w zajęciach programowych, głównie w zakresie koordynacji przestrzenno–ruchowej i elementarnych umiejętności ruchowych. Ukształtowanie konkretnych, specjalnych umiejętności ruchowych (np. w zakresie zwinnego i szybkiego pokonywania różnych torów przeszkód, chwytów, rzutów, podań). Pokazanie dziecku możliwości spędzania czasu wolnego w sposób dający satysfakcję.