W minioną niedzielę, 5 września liczne grono uczniów naszej szkoły, nauczycieli i rodziców wzięło udział w obchodach Święta Lotników oraz 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości patriotyczne odbywały się pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu. Po Mszy Św. został odczytany Apel Pamięci, a następnie oddano salwę honorową. Delegacja naszej szkoły oddała hołd poległym lotnikom składając wiązankę i zapalając znicz pamięci. Na zakończenie wysłuchaliśmy Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Pomnik Lotników upamiętnia lata świetności elitarnej szkoły szybowcowej oraz jej instruktorów i uczniów – polskich pilotów, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju w czasie II wojny światowej. Powstał tutaj w 1992 roku.

Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom, Rodzicom i Gronu Pedagogicznemu za udział w uroczystościach.

Więcej o historii szkoły szybowcowej w artykule: Pomnik Lotników w Gościńcu k. Polichna – historia elitarnej szkoły szybowcowej.

 

 

Monika Piotrowska, foto: Antonina Gorzelak