Ponad 140 młodych adeptów piłki ręcznej wzięło udział w turnieju podsumowującym ogólnopolski projekt Związku Piłki Ręcznej w Polsce „Gramy w Ręczną”. Zawody zorganizowane przez Świętokrzyski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej w Kielcach rozegrano w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Przybyłych gości oraz drużyny wraz z opiekunami przywitał Pan Robert Jaworski, Burmistrz Gminy i Miasta w Chęcinach. Turniej rozegrano jednocześnie na trzech boiskach. W sumie rozegrano ponad dwadzieścia emocjonujących spotkań, w których rywalizowali zarówno chłopcy i dziewczęta w wieku 8 -10 lat. Zmaganiom przyglądał się Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Sławomir Szmal, Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach Stanisław Hojda, Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Jacek Wołowiec, zawodniczki Klubu Sportowego Suzuki Korona Handball Kielce Magdalena Więckowska oraz Katarzyna Grabarczyk. W zawodach zaprezentowały się drużyny z terenu województwa świętokrzyskiego: SP 25 Kielce, SP 39 Kielce, SP Wolica, SP Kunów, KS VIVE Łomża Kielce, ZSO Wąchock, Korona Handball Kielce, SP Wilczyce, SP Nr 4 Sandomierz, Sportowa Akademia Rozwoju w Kielcach.

Podczas meczów emocje sięgały zenitu, a licznie zgromadzeni na trybunach rodzice głośno dopingowali swoim podopiecznym, dla których niejednokrotnie był to pierwszy turniej piłki ręcznej w życiu. Cała impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie imprezy zmęczeni , lecz szczęśliwi uczestnicy otrzymali z rąk Świętego Mikołaja ufundowanie przez organizatora piłki, znaczki oraz koszulki z logiem projektu.

Dariusz Gorzelak