20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Deklaracja Praw Dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.

Rocznica była okazją do poznania bliżej tej tematyki podczas lekcji bibliotecznych i języka polskiego. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali różne prace, które zamieścili na gazetce szkolnej.

Życzymy wszystkim naszym uczniom, aby ich prawa, zarówno w murach szkoły, jak i poza nimi, były przestrzegane, szanowane i chronione.

Dziecka prawa – ważna sprawa!

                                                                                                         Renata Sowińska