Szkoła Podstawowa w Wolicy kolejny raz włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest pielęgnowanie pamięci zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii narodowej i lokalnej.

W ramach akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy VII uporządkowali pomnik upamiętniający Ofiary Niemieckiej Pacyfikacji Wolicy, uczniowie z klasy I, II i III zapalili znicze przed pomnikiem na placu szkolnym, natomiast uczniowie klas IV – VII odwiedzili grób Ofiar Niemieckiej Pacyfikacji Wolicy znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Wolicy. Czwartoklasiści przygotowali gazetkę poświęconą postaciom ważnym dla Polaków, szóstoklasiści pisali listy, w których wspominali swoich bliskich.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 19.jpg 2.jpg

20.jpg 21.jpg 22.jpg

23.jpg 24.jpg 25.jpg

26.jpg 27.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

8.jpg 9.jpg IMG_1249.jpg

IMG_1250.jpg IMG_1251.jpg IMG_1252.jpg

IMG_1253.jpg IMG_1254.jpg IMG_1255.jpg

szkoa_pamita.jpg