Dnia 16 X 2023r. odbyła się wycieczka autokarowa dla uczniów z klas IV-VII do Krakowa. Uczniowie, wraz z wychowawcami, mieli okazję poznać najważniejsze zabytki Krakowa:
Wawel (Katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie) oraz Stare Miasto – Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku, które znajduje się na głębokości kilku metrów pod ziemią. Jest to prawdziwy skarbiec wiedzy o życiu w średniowiecznym Krakowie. Znalazły się tam liczne przedmioty znalezione podczas prac archeologicznych, które prowadzono podczas wymiany nawierzchni Rynku. Interaktywne wystawy, hologramy, szklane podłogi pod którymi widać wykopaliska, a nawet groby oraz krótkie filmy pozwoliły uczniom przenieść się w czasie do średniowiecznego Krakowa.
Po zakupie pamiątek i ciepłym posiłku, uczniowie pełni wrażeń powrócili do Wolicy.