W dniu 16 listopada 2022r na lekcji informatyki w klasie 5 odbyły się zajęcia na temat „Poznajemy drukarkę 3D. Pierwsze wydruki” w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Nauczyciel, p. Krzysztof Taborski,  zapoznał uczniów z obsługą drukarki ZORTRAX  M 200 Plus. Dzieci, pod nadzorem nauczyciela uruchomiły drukarkę, a następnie załadowały filament *PLA w kolorze zielonym i wykonały wydruk zaprojektowanego wzoru. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i podobała im się taka forma lekcji.

*Filament do druku 3D to materiał termoplastyczny, dedykowany do wykorzystania w drukarkach 3D wykorzystujących technologię FFM/FDM - wytwarzania poprzez depozycję gorącego materiału termoplastycznego warstwa po warstwie. Filamenty produkowane są z różnych materiałów termoplastycznych, różniących się własnościami fizycznymi i chemicznymi, m.in. temperaturą topnienia.

Film

zortrax001.jpg zortrax002.jpg zortrax003.jpg

zortrax004.jpg zortrax005.jpg zortrax006.jpg

zortrax007.jpg zortrax008.jpg zortrax009.jpg

zortrax010.jpg zortrax011.jpg zortrax012.jpg

zortrax013.jpg zortrax014.jpg zortrax015.jpg

zortrax016.jpg zortrax017.jpg zortrax018.jpg

zortrax019.jpg zortrax020.jpg zortrax021.jpg

zortrax022.jpg zortrax023.jpg zortrax024.jpg

zortrax025.jpg zortrax026.jpg zortrax027.jpg

zortrax028.jpg zortrax029.jpg zortrax030.jpg

zortrax031.jpg zortrax032.jpg zortrax033.jpg

zortrax034.jpg zortrax035.jpg zortrax036.jpg

zortrax037.jpg zortrax038.jpg zortrax039.jpg

zortrax040.jpg zortrax041.jpg zortrax042.jpg

zortrax043.jpg zortrax044.jpg zortrax045.jpg