22 czerwca 2022r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dniu studyjnym w KL Auschwitz, który obejmował prezentację wprowadzającą do tematyki projektu, zwiedzanie Miejsca Pamięci z przewodnikiem oraz warsztaty podsumowujące. 

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie młodzieży znaczenia procesu odzyskania niepodległości i odbudowy państwowości polskiej dramatycznie przerwanego wybuchem II wojny światowej. Edukatorzy podkreślali pamięć o indywidualnych losach obywateli II Rzeczypospolitej  uwięzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz. Uczniowie poznali losy kilku osób osadzonych w obozie, by uzmysłowić sobie, że ofiary to nie były liczby, a ludzie, tacy jak oni, mający swoje marzenia, plany na przyszłość, a przede wszystkim uczucia.

Przesłaniem projektu było skłonienie młodych ludzi do refleksji nad wolnością, solidarnością, poszanowaniem praw i godności człowieka w obliczu wojny, okupacji i niewoli.

Myślę, że ten dzień na zawsze pozostanie w mojej pamięci - powiedziała jedna z uczestniczek projektu. Nie możemy zapominać o tym, że wolność jest nam dana raz na zawsze, trzeba o nią walczyć każdego dnia, nie pozwalając na dyskryminację drugiego człowieka.

 

szkolny koordynator projektu

Beata Ludwicka-Dula

288567297_769463717699148_8499404127055894265_n.jpg 288642658_409950981066716_1018109098686677911_n.jpg 288642710_466327575301149_3991021886317293158_n.jpg

288648815_357489553136027_6465780554893561899_n.jpg 288658644_414947980547258_6736716539026712029_n.jpg 288680788_575796407317603_7320163358417069511_n.jpg

288712774_472085038057463_273924930672897868_n.jpg 288730141_3304649556486064_2452527611628637522_n.jpg 288919929_738419567599973_2475119433349010615_n.jpg

289077033_1183732822464183_3146638936773667475_n.jpg 289111593_1433678110408471_5551065144739497321_n.jpg 289176664_1008127286511556_8405841710314237206_n.jpg

289684989_1174142683364183_4415810045581713248_n.jpg 289918998_581447767011305_7587251187850347681_n.jpg