Nasza szkoła przyłączyła się do projektu iTeatr dla szkół. Uczniowie klasy IV, V i VII 12 maja obejrzeli  spektakl na żywo transmitowany przez Telewizję Polską. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” przedstawili aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

„Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem obserwujemy proces przemiany  i dojrzewania czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry trafia do fantastycznego świata skutej wiecznym mrozem krainy. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomoże dziecięcym bohaterom lew Aslan”. 

Warto przypomnieć, że iTeatr przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i jest przy tym całkowicie bezpłatny.

Renata Sowińska

1.jpg 10.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg 8.jpg

9.jpg