W piątek 6 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Wolicy.

Kiedy przybyły na miejsce zostały przywitane przez strażaka pana Stanisława Papkę, który przybliżył dzieciom na czym polega praca w straży pożarnej. Przekazał cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć wozy strażackie, specjalistyczne wyposażenie wozu, jak również mogły posiedzieć w jednym z nich. Dużo radości dzieciom sprawiło przymierzanie hełmów strażackich. Zainteresowanie było ogromne. Przy tej okazji dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Spotkanie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe, grupowe zdjęcie. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.  

Marzena Nartowska, Alicja Misiorek, Anna Karbownik

IMG_1500.jpg IMG_1505.jpg IMG_1506.jpg

IMG_1516.jpg IMG_1519.jpg IMG_1520.jpg

IMG_1521.jpg IMG_1524.jpg IMG_1526.jpg

IMG_1527.jpg IMG_1529.jpg IMG_1531.jpg

IMG_1532.jpg IMG_1534.jpg IMG_1536.jpg

IMG_1538.jpg IMG_1540.jpg IMG_1546.jpg

IMG_1555.jpg IMG_1563.jpg IMG_1567.jpg

IMG_1570.jpg IMG_1572.jpg IMG_1576.jpg

IMG_1581.jpg IMG_1585.jpg IMG_1587.jpg

IMG_1588.jpg IMG_1589.jpg IMG_1590.jpg