W ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 8 na lekcjach informatyki pod opieką  pana Krzysztofa Taborskiego składali roboty ,,SkriBot".

SkriBot to zestaw do robotyki dla szkół pozwalający na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego krok po kroku. SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware zarówno nauczyciele jak i uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki. Rozwiną kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Robot edukacyjny SkriBot stanowi narzędzie pomagające pedagogom w codziennym prowadzeniu fascynujących lekcji, ucząc poprzez zabawę.

Dzięki Creatorowi, narzędziu online do projektowania robotycznych konstrukcji, mogą również tworzyć nowy wygląd i funkcjonalności robota edukacyjnego. Kreatywność, umiejętności manualne, zastosowanie różnego rodzaju połączeń w praktyce oraz zdobycie podstawowych umiejętności XXI w. to tylko niektóre korzyści płynące z nauki i zabawy z tym robotem edukacyjnym dla dzieci.