Wielobój matematyczny” – dzielnie walczymy i dobrze się bawimy.

W miesiącu październiku odbyło się 5 spotkań w ramach projektu mPotęga. 19 uczniów z klas IV-VI otrzymało materiały przeznaczone dla uczestników projektu, ufundowane przez mFundację.

Podczas naszych warsztatów trenujemy i usprawniamy logiczne myślenie, rozwijamy kreatywność, kształtujemy wyobraźnię przestrzenną: układaliśmy Tangramy, Radosne sześciany, Piramidy matematyczne, a także budowaliśmy modele brył z własnoręcznie przygotowanych papierowych rurek. Na zajęcia zostali także zaproszeni Rodzice, którzy wraz z dziećmi „gimnastykowali umysł”, świetnie się przy tym bawiąc. Za wszystkie rodzaje aktywności uczniowie zdobywają punkty, które pozwolą wyłonić zwycięzców naszego „Wieloboju matematycznego”. Przez cały czas trwania projektu uczniowie samodzielnie rozwiązują także zadania na platformie „Matlandia”.

Zapraszam na fotorelację z warsztatów.


Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Izabela Woś

19 uczniów z klas IV-VI uczestniczy w projekcie matematycznym mPotęga – „Wielobój matematyczny”. We wrześniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których rozwiązywali zagadki i krzyżówki matematyczne, a także budowali bryły z klocków magnetycznych Geomag, które zostały zakupione ze środków przekazanych przez Fundację mBanku.

Za wszystkie rodzaje aktywności podczas zajęć, uczniowie zdobywają punkty, które pozwolą wyłonić zwycięzców w naszym wieloboju matematycznym. Uczniowie otrzymali również dostęp do platformy edukacyjnej „Matlandia”, gdzie samodzielnie rozwiązują zadania rozwijające umiejętności matematyczne, a tym samym zyskują dodatkowe punkty. Obecny rekord to 130 rozwiązanych zadań! „Matlandia” to również świetne urozmaicenie lekcji matematyki, o czym przekonali się już uczniowie kl. IV. Najbardziej wytrwali uczestnicy zostaną nagrodzeni po zakończeniu i podsumowaniu projektu.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Izabela Woś