„Europejski Tydzień Sportu 2022”, pod takim hasłem uczniowie ze szkoły podstawowej w Wolicy wzięli udział w projekcie promującym zdrowy , aktywny styl życia.  

            Tegoroczną edycję ETS rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej placówki. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas 1-3 rozegrali turniej mini piłki ręcznej. Na dwóch boiskach jednocześnie rywalizowały cztery zespoły. Licznie zgromadzeni rodzice głośno dopingowali zmagania młodych adeptów piłki ręcznej. Zabawa nie miała końca , a uśmiech  i radość uczestników  były najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia.

            W dniu 29 września 2022 roku Europejski Tydzień Sportu zainaugurowali uczniowie klas IV-VIII. W hali sportowej licznie zgromadzona młodzież uczestniczyła w prelekcji na temat „Jak zdrowo się odżywiać ?”. Następnie wspólnie rozwiązano quiz nawiązujący do podjętej tematyki.   

Po krótkiej przerwie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie wspólnie przygotowano zdrowe śniadanie.

            W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć rekreacyjno- sportowych. Korzystając ze znakomitej bazy sportowej, w hali odbyło się szereg konkurencji sportowych. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w ośmiu konkurencjach sprawnościowych: rzut kartą na odległość, skoki na skakance, podciąganie się na drążku, skok z miejsca w dal, żonglera piłką, hula-hop, bieg slalomem z użyciem sprzętu do unihokeja, rzut piłką do kosza.

            Największe emocje towarzyszy uczestnikom podczas  konkurencji „ przeciąganie liny”.

            Rywalizowano w kategoriach między klasami, a także z podziałem na płeć. Kulminacją w tej dyscyplinie była rywalizacja zespołu uczniów ,a nauczycieli. Tym razem silniejsi okazali się uczniowie. Rewanż już za rok !!!

            Podsumowując wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie wydarzenia powinny odbywać się częściej.

            Przygotowując się do kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu nie zapominajmy o codziennej aktywności fizycznej oraz o zdrowym odżywianiu.

            Dariusz Gorzelak