Podczas zakończenia roku szkolnego 2021/2022 uroczyście pożegnaliśmy dwoje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wolicy, Panią Lidię Pierzak i księdza Łukasza Snocha.

    Pani Lidia Pierzak po 35 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę. Przez wszystkie lata z wielką pasją zaangażowaniem uczyła historii i przyrody. Prowadziła też zajęcia koła
ekologicznego, angażując zachęcając uczniów, jak i lokalną społeczność, do wielu działań służących ochronie środowiska. Angażowała dzieci i młodzież w wiele wydarzenia patriotyczno -
kulturalne. Wielokrotnie braliśmy udział w okolicznościowych akademiach poświęconych danemu wydarzeniu historycznemu przygotowanych przez Panią Lidię. Pani Lidia Pierzak przez wszystkie lata dała się poznać jako sumienny pracownik, wspaniały pedagog, osoba, która zawsze służyła pomocą i dobrą radą swoim młodszym koleżankom i kolegom. Za co bardzo serdecznie dziękujemy!
    Ksiądz Łukasz Snoch, wikariusz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Wolica-Tokarnia, pracował w naszej szkole dwa lata. Przez ten czas dał się poznać jako osoba przyjazna uczniom. Miał wspaniały kontakt z dziećmi z klas młodszych, jak również z młodzieżą z klas starszych. Do każdego podchodził z empatią i zrozumieniem.

    Szanowni Państwo,
Pani Lidziu na progu nowego etapu życia, życzymy Pani wielu sił wspieranych dobrym zdrowiem, niezbędnych do realizacji własnych marzeń i planów, a także wszelkiej pomyślności.
Księże Łukaszu, na nowej drodze życzymy zdrowia i wytrwałości w obliczu nowych wyzwań!
Niech Pan Bóg Państwu błogosławi.