„Europejski Tydzień Sportu”, pod takim hasłem uczniowie ze szkoły podstawowej w Wolicy wzięli udział w projekcie promującym zdrowy , aktywny styl życia. Młodzież pod opieką nauczycieli udała się pieszo do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W sumie licząc drogę powrotną młodzież  pokonała dystans 8 kilometrów.

Zwiedzanie Skansenu połączono z biegami przełajowymi. Pierwsze na dystansie 1000 m do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Zwyciężyła Gabriela Piechota (klasa VII), na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Piechota ( klasa VI), na trzecim stopniu podium stanęła Małgorzata Kempa ( klasa VII ).

W kategorii chłopców rywalizowano na dystansie 1500 m.  Pierwszy linię mety minął Mateusz Więckowski ( klasa VI ), drugie miejsce zajął Kacper Pawłowski (klasa VI), trzecie Igor Stando  ( klasa VI ).

Pomimo ,że nie wszyscy stanęli na podium , to śmiało można podsumować , że tego dnia wszyscy byli zwycięzcami , ponieważ dzielnie pokonali trasę biegową .

Niespodzianką dla wszystkich uczestników było ognisko zorganizowane przez Radę Rodziców.  Pani Marta Knap,  zadbała o to, by każdemu uczestnikowi  nie zabrakło pieczonej kiełbaski.  Wszyscy uczniowie  jednogłośnie zadeklarowali ,że za rok chętnie wezmą udział w podobnym wydarzeniu.