Już są przygotowane do wypożyczenia książki zakupione ze środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jest to program Ministerialny na lata 2016-2020, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, uatrakcyjnienie księgozbioru, zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz organizacja wydarzeń promujących czytelnictwo. Zakupiono 249 książek (w tym 138 obowiązkowe lektury szkolne) na kwotę 5000 zł.

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia biblioteki.

Ambitnym polecamy  m.in. utwory Olgi Tokarczuk – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury: „Anna In w grobowcach świata” , „Bieguni” , „Prawiek i inne czasy” , „Księgi Jakubowe”.  Miłośnicy gatunku fantasy znajdą cykl książek autorstwa Brandona Mulla  „Baśnobór” (tom 1-3). Na życzenie czytelników zakupiliśmy kontynuację przygód Harry''ego Pottera w formie westendowej sztuki teatralnej, autorstwa J.K. Rowling i Jack Thorne'a – „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Wśród zakupionych książek są też nowości dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo bogata, zachęcająca do wypożyczania i czytania. Przyjemnej lektury.

 Renata Sowińska