Wydaje się niemożliwe ? A jednak......

         Dnia (a właściwie i nocy) 30 października 2019 r. uczniowie klasy V, VI, aktyw biblioteczny oraz harcerze wraz z opiekunkami – p. Agnieszką Gajos, p. Beatą Krajewską, p. Karoliną Kędzior i p. Renatą Sowińską spotkali się o godzinie 19:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna.

         Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” dyskretnie realizowałyśmy postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie mieli możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy, a spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać uczniom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci.

Atrakcje „Nocy w szkole”:

- zabawy integrujące uczniów

- warsztaty tworzenia lapbooków

- czas dla urody lub jak kto wolał gry edukacyjne

- ,,bitwa na poduchy”

-  wspólna kolacja

- zabawa w teatr kamishibai do bajek edukacyjnych

-  pokaz mody pidżamowej

 -  głośne czytanie nauczyciele - uczniom

-  seans filmowy

- zacieśnianie więzi przyjaźni poprzez wspólną rozmowę

- czas na sen

- czwartek , pobudka o 07:00, poranna gimnastyka,  wspólne śniadanie i porządkowanie sali

-  8:00 – pożegnanie

 

Podczas „nocy w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom.

Organizatorzy