Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

    W środę - dnia 16 października 2019 r. odbyły się w Naszej Szkole dwie uroczystości: akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klasy I.

Uroczystość rozpoczął Przewodniczący Szkoły – Nataniel Drab z klasy VIII, który powitał zgromadzonych gości i zaprosił na program artystyczny.

    Najpierw starsi uczniowie wyrecytowali kilka pięknych wierszy i zaśpiewali piosenkę. Następnie wystąpiły  uczennice z klasy VI i V, prezentując taniec  pt. ,,Recepta na stres’’.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia oraz wyrazy podziękowania nauczycielom i pracownikom Szkoły za zaangażowanie wkładane w codzienną pracę.

      Po akademii nadszedł czas na drugą część uroczystości – Ślubowanie pierwszoklasistów. Pierwszaki, przygotowane przez Panią Beatę Krajewską, najpierw zaprezentowały swoją wiedzę i  umiejętności w ciekawy, a zarazem humorystyczny sposób. W ich wystąpieniu nie brakowało wesołych tańców, wierszyków oraz piosenek. Po doskonałym występie, dzieci ślubowały rzetelnie wykonywać obowiązki uczniowskie i zostały oficjalnie pasowane przez Panią Dyrektor Ninę Budziosz na uczniów Szkoły Podstawowej w Wolicy.  

    Podniosła atmosfera, towarzysząca dzisiejszym wydarzeniom, udzieliła się publiczności. Nie zabrakło pochwał, oklasków, gratulacji oraz upominków, które będą przypominać naszym młodszym kolegom o tym ważnym dniu.   

  Wysiłek włożony przez uczniów i ich opiekunów w przygotowanie tych wydarzeń, był wart takiego efektu. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci, tych którzy zaszczycili nas swoją obecnością.   

Koło dziennikarskie:

Lena Sołtys kl. VI

Fot. Krzysztof Taborski