W dniu 23 września 2019 roku w Masowie zainaugurowano „Europejski Tydzień Sportu” w województwie Świętokrzyskim. Inicjatorem projektu było Kuratorium Oświaty w Kielcach, w ramach wspierania sportu w świętokrzyskich szkołach.

Projekt  Komisji Europejskiej miał na celu  promocję sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Założeniem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) było zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzieży, do aktywnego trybu życia. W Polsce Europejski Tydzień Sportu obchodzono po raz piąty. Działania sportowe  odbyły się  w świętokrzyskich szkołach i placówkach oświatowych w dniach 23–30 września 2019 r. 

Europejski Tydzień Sportu w województwie świętokrzyskim rozpoczął się od wizyty Pana Kazimierza Mądzika – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Szkole Podstawowej nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach, która może się pochwalić licznymi sukcesami na polu sportowym.

                Oficjalna inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu – Sportowe Świętokrzyskie 2019, odbyła się  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie. W uroczystości udział wzięli: Pani Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Pan Tomasz Lato – Wójt Gminy Masłów, Pan Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii, , świętokrzyscy sportowcy, piłkarze ręczni: Panowie Sławomir Szmal i Radosław Wasiak oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych

Po oficjalnym otwarciu Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się zawody halowej piłki nożnej oraz turniej piłki ręcznej.

Uczniowie reprezentujący szkołę podstawową w Wolicy rywalizując w turnieju piłki ręcznej zajęli trzecie miejsce. W nagrodę drużyna otrzymała z rąk Kuratora Oświaty  pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci piłek.

W dniu 24 września 2019 roku  do  „Europejskiego Tygodnia Sportu”  przystąpią  uczniowie z Wolicy.  

 Dariusz Gorzelak