Kolejne punkty ligowe mogą dopisać sobie zawodnicy WLKS „Świt” Wolica wygrywając na wyjeździe z drużyną KSSPR II Końskie 27:23.  Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zespół gospodarzy grał bardzo szybko w ataku pozycyjnym. Przez pierwsze 10 minut zespoły walczyły  bramkę za bramkę. Dopiero w   15 minucie zarysowała się nieznaczna przewaga drużyny z  Wolicy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 14:10 na korzyść gości.

Drugą odsłonę meczu drużyna z Wolicy zaczęła od szybkich kontr i w 30 minucie prowadziła 20:12. Jednak ambitnie grający zespół z Końskich odrabiał straty. W 37 minucie gospodarze zniwelowali straty do dwóch bramek przegrywając 22:24. Jednak ostatnie minuty należały do Woliczan i po nerwowej końcówce spotkania zwyciężyli 27:23.

KSSPR II Końskie – WLKS „Świt” Wolica  23:27( 10:14 ).

Bramki dla WLKS „Świt” Wolica: Mikołaj Stępień (11), Aleksander Cesarz (5), Radosław Kulczycki (4), Jakub Koźbiał (2), Dominik Rędzia (2), Igor Nowak (1), Maciej Adamski (1), Antoni Korbiński (1).

9 marca 2019 r. WLKS „Świt” Wolica będzie gospodarzem VI kolejki Świętokrzyskiej Ligi Chłopców. Do Wolicy przyjadą zespoły KSSPR I Końskie oraz PGE VIVE III Kielce. Serdecznie zapraszamy na nadchodzące wydarzenie. Początek turnieju o godz. 10.00.