Cała prawda o dysleksji.

Dzisiejszy temat planowaliśmy już zrealizować od dawna. Przez ostatnie cztery lata przez gabinet terapii, który Ania prowadzi, przewinęło się wiele dzieci, które trafiały tam z opiniami o tej dysfunkcji. Najprościej mówiąc dysleksja, to specyficzne trudności w nauce czytania i pisania.

We wtorek 12 listopada delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Ofiary Niemieckiej Pacyfikacji Wolicy.

Wydaje się niemożliwe ? A jednak......

         Dnia (a właściwie i nocy) 30 października 2019 r. uczniowie klasy V, VI, aktyw biblioteczny oraz harcerze wraz z opiekunkami – p. Agnieszką Gajos, p. Beatą Krajewską, p. Karoliną Kędzior i p. Renatą Sowińską spotkali się o godzinie 19:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna.

23 października 2019 roku klasa szósta wraz z wychowawcą i rodzicami udała się na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała nas mgłą, jednak my wytrwale podążaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, o którym tak wiele słyszeliśmy. Rzeczywiście, warto było wstać tak wcześnie rano, by zobaczyć ten niezwykły obiekt. Zachwyciły nas wystawy, kino 4D i niezmiernie interesujące projekcje multimedialne.

W dniu 08.11.2019 uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szkoła dla hymnu". O godzinie 11.11

24.10. 2019 roku klasa VIII wraz z p. Renatą Sowińską odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach przy ulicy Jana Pawła II.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Pierwszym działaniem było przeprowadzenie przez nauczycieli zajęć z informatyki na temat bezpieczeństwa w sieci.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

28 października uczniowie z klasy VIII, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się do lasu w Wolicy. Celem wyprawy było uporządkowanie opuszczonej mogiły z okresu I wojny światowej.