W dniu 28.03.2023r. uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Wolicy, gościli w Strażnicy OSP w Wolicy.
Prelekcję o ciężkiej pracy strażaków ochotników prowadził w sposób niezwykle ciekawy Pan Stanisław Papka.

W dniu 24 marca klasy IV,V i VI wyjechały do Kielc. Celem wycieczki były warsztaty w Muzeum Narodowym oraz wizyta w wybranej restauracji połączona z zastosowaniem poznanych podczas szkolnych warsztatów zasad dobrego zachowania. 
Klasa V wzięła udział w zajęciach malowania na szkle, podczas których poznawała sekrety kultury ludowej. 
Natomiast klasy V i VI wzięły udział w warsztatach na temat: Co to jest empatia?

 „Dzień kolorowej skarpetki” W naszej szkole 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data ta nie została wybrana przypadkowo lecz nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Tego dnia wszyscy założyli kolorowe, nie pasujące do pary skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki, nie do pary są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół wad wrodzonych.

        We wtorek 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z klasą I obchodziły Pierwszy dzień Wiosny.

Dzieci parami udały się na spacer po najbliższej okolicy, niosąc przed  sobą kukły Marzanny i wyśpiewując wiosenne przyśpiewki;

„Marzanno!, Marzanno!
Ty zimowa panno!
Zimę tu żegnamy,
Wiosnę przywitamy”
I tak głośnym śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę a przywitaliśmy piękną Wiosnę.

Zapraszam na fotorelację

17 marca nasza szkoła zamieniła się w „zieloną wyspę”.  Tego dnia w wielu krajach anglojęzycznych na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka.

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, mamy przyjemność zaprosić Państwa do świata teatru i do obejrzenia kolejnego występu aktorów Teatru Grodzkiego Pod Basztami, tym razem w wykonaniu grupy dziecięcej i grupy młodzieżowej.

 26 marca 2023 r. o godz. 16:00 w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami”, na deskach chęcińskiego teatru zaprezentowane zostaną dwie etiudy: „E-K@PTUREK” oraz „PAN LAMPA” w scenariuszu i reżyserii Doroty i Artura Anyż.

 Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się 16 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach. Swoją ofertę na rok szkolny 2023/2024 zaprezentowały niemal wszystkie licea, technika i szkoły branżowe z powiatu kieleckiego.

Szkolne Koło Wolontariatu
zorganizowało słodki i kolorowy „Dzień galaretki”.

We wtorek 7 marca nasze przedszkolaki udały się autokarem do Kielc, do Exbudu na bajkę pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”, w wykonaniu aktorów z Teatru Króla z Łodzi.