Jesteś naszą Walentynką

i zawsze będziemy Cię kochać

Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swą miłość, lecz tylko o to, by kochać coraz lepiej.

Zbigniew Trzaskowski

Dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu

w Szkole Podstawowej w Wolicy

Wolica 2018 r. 

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. (Antoine de Saint-Exupéry). To hasło przyświecało dzieciom ze Szkolnego Koła Wolontariatu podczas prowadzenia kolejnej akcji zainicjowanej przez uczniów z klas IV – VI.

W przededniu walentynek uczniowie wraz z opiekunami, p. Ewą Fryt i p. Karoliną Kędzior wyszli ze szkoły, aby wręczyć mieszkańcom Wolicy serduszka z życzeniami walentynkowymi. Dzieci odwiedziły Ośrodek Zdrowia, Aptekę oraz sklep Lewiatan, gdzie składały życzenia i wręczały walentynkowe serduszka.

W tym roku walentynkowa poczta organizowana przez samorząd uczniowski była wyjątkowo pełna. Młodzi wolontariusze przez ostatnie dwa tygodnie w domu i w szkole wykonywali kartki z życzeniami, aby w tym dniu każdy czuł się kochany i potrzebny.

Dzieci postanowiły podzielić się miłością również z Paniami przebywającymi w Schronisku dla Kobiet - Caritas Diecezji Kieleckiej przy Centrum Interwencji Kryzysowej w Kielcach. Za pośrednictwem poczty każda z przebywających tam Pań otrzymała imienną kartkę z życzeniami od dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu.   

Karolina Kędzior i Ewa Fryt