W dniu 16 grudnia 2017 roku w hali Szkoły Podstawowej  w Wolicy odbyły się  Szkolne Gminne Turnieje Piłki Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2005 i młodsi oraz 2002-2004 / oddziały gimnazjalne/. W kategorii szkół podstawowych rocznik 2005 i młodsi wystartowało sześć drużyn: SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Tokarnia, SP Wolica.

Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. W dalszej kolejności rozegrano mecze półfinałowe według klucza: pierwszy zespół z grupy A rywalizował z drugim zespołem z grupy B, oraz pierwszy zespół z grupy B z drugim zespołem z grupy A. W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny ze szkół podstawowych w Chęcinach i Tokarni. Po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyła szkoła podstawowa w Tokarni 6:5. W drugiej parze półfinałowej zwycięstwo odniosła drużyna ze szkoły podstawowej w Wolicy, pokonując SP Bolmin 14:0. W „małym finale” o trzecie miejsce w turnieju  zwycięstwo  odnotowała szkoła podstawowa w Chęcinach, pokonując szkołę podstawową Bolminie 10:4. W finale drużyna z Tokarni uległa zespołowi z Wolicy  3-7.

Awans do zawodów na szczeblu powiatowym uzyskała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Wolicy.

Szkołę Podstawową w Wolicy reprezentowali uczniowie: Adrian Suder, Dawid Suder, Kacper Suder, Piotr Dewerenda, Nataniel Drab, Radosław Kulczycki, Mikołaj Stępień, Maciej Adamski, Igor Nowak, drużynę przygotował Dariusz Gorzelak.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych chłopców rocznik 2005 i młodsi:

Kolejność  końcowa turnieju:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa w  Wolicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tokarni

III miejsce –Szkoła Podstawowa w Chęcinach

IV miejsce –Szkoła Podstawowa w  Bolminie

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Polichnie

VI miejsce –Szkoła Podstawowa w  Łukowej

 Podczas ceremonii zakończenia turnieju trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.                                                                                                          

Sekretarz SZS w Chęcinach

Dariusz Gorzelak