W dniu 12 grudnia 2017 roku w Radoszycach odbył się turniej finałowy „ I Ty możesz zostać Mistrzem”.  W imprezie wzięło udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych  z województwa Świętokrzyskiego. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół: Szkoła Podstawowa Kunów, Wolica, Królewiec, Łopuszno, Busko- Zdrój, Skorzeszyce, oraz dwie drużyny z Radoszyc.  Po uroczystym otwarciu i przemówień ze strony wójta gminy Radoszyce, Michała Pękali, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Agaty Binkowskiej, prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach , Grzegorza Budziosza wszyscy uczestnicy przystąpili do wspólnej rozgrzewki, którą poprowadzili zawodnicy PGE VIVE TAURON KIELCE oraz KORONA HANDBALL KIELCE. Zawodnicy Michał Jurkiewicz, Mateusz Jachlewski i zawodniczki Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka,  Aleksandra Janczyk poprowadzili „ Trening z Mistrzem” , który miał być wstępem do turnieju.

Drużyny podzielono na dwie grupy , grając systemem „ każdy z każdym”. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wolicy rywalizowała w grupie z zespołami z Łopuszna, Buska- Zdroju, Radoszyc II. Pierwsze spotkanie Woliczanie przegrali z Łopusznem 12-5, następnie zwyciężyli z drużyną SP Radoszyce II 13-2  i przegrali decydujące spotkanie o wejście do fazy półfinałowej turnieju z Buskiem – Zdrój 8-9.

Po ciekawej rywalizacji w finale spotkały się drużyny ze Szkół Podstawowych w Królewcu i Łopusznie, zwyciężyła drużyna z Królewca 8-3. W meczu o 3 miejsce gospodarze z Radoszyc przegrali z Buskiem – Zdrój  8-10.  Podczas ceremonii zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Zwieńczeniem turnieju był wspaniały tort ufundowany z okazji 100 lecia istnienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Organizatorami imprezy  sportowo- rekreacyjnej  „I Ty możesz zostać Mistrzem” było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, w ramach ogólnopolskiego Programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki „ Gramy w ręczną” oraz Świętokrzyskiego Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „ Dziecięca Piłka Ręczna”.

Dariusz Gorzelak