Duży sukces odnieśli młodzi piłkarze ręczni reprezentujący Wolicki Ludowy Klub Sportowy  „Świt” Wolica podczas XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Drużyna trenująca na co dzień przez szkoleniowca Dariusza Gorzelaka zajęła 5 miejsce w turnieju pokonując takie zespoły jak: SKS „Kusy” Kraków, UKS „Dwójka” Nowy Sącz, PSP 24 Opole.

                W dniach 1-3 grudnia 2017 roku miasto Kielce stało się stolicą piłki ręcznej wśród najmłodszych adeptów szczypiorniaka. W imprezie wystartowało  49 drużyn z całego kraju, rozegrano 125 meczy, łącznie na trzech kieleckich halach sportowych wystąpiło ponad 700 dziewcząt i chłopców w wieku 8-12 lat.

                W tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć drużyny z Wolicy. W kategorii klas czwartych do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn: SP 16 Piotrków Trybunalski, PSSP 5 Krapkowice, SKS „Kusy” Kraków, UKS 50 Białystok, PSP 24 Opole, WLKS „Świt” Wolica, MKS Biłgoraj, UKS „ Dwójka” Nowy Sącz, K.S. „Arena” Busko -Zdrój, SP 39 Kielce, SP 25 Kielce, SP 32 Kielce.

                Zespół z Wolicy rywalizował w fazie grupowej z gospodarzem turnieju SP 32 Kielce przegrywając 8-13,  pokonując UKS „Dwójka” Nowy Sącz 15-10 oraz  PSP 24 Opole 13-2. W dalszej kolejności drużyna z Wolicy pokonała  SKS „Kusy” Kraków po bardzo zaciętym meczu 11-10. W spotkaniu o czwarte miejsce drużyna uległa nieznacznie zespołowi   SP 16 Piotrków Trybunalski 10-11.

                Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem w kategorii klas czwartych został Igor Nowak zdobywca 26 bramek.

                O podsumowanie turnieju poproszono prezesa i trenera  WLKS „Świt” Wolica  Dariusza Gorzelaka.

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy to pierwszy start młodej drużyny w tak poważnej imprezie. Z zespołem pracuję od trzech miesięcy. Chłopcy przystąpili do turnieju z dużym zaangażowaniem i jak pokazał pierwszy mecz grupowy z dużą tremą. Z każdym spotkaniem było już tylko lepiej. Cieszy piąte miejsce, pokonaliśmy  drużyny z dużych ośrodków sportowych jak Kraków, czy Opole. Oczywiście nie ma co popadać w euforię, na tym etapie to początek szkolenia. Trzeba pracować nad motoryką i sprawnością specjalną. Jeśli solidnie przepracujemy nadchodzący rok i pozyskamy wystarczające środki finansowe, podejmiemy decyzjęo zgłoszeniu drużyny do Świętokrzyskiej Okręgowej Ligi Piłki Ręcznej.Marzeniem jest osiągnięcie  wyniku            z 2007 roku , gdzie drużyna chłopców zdobyła szóste miejsce w  Mistrzostwach Polski Związku Piłki Ręcznej.

                Drużynę WLKS „Świt” Wolica reprezentowali zawodnicy: Bartłomiej Bawoł, Tomasz Dewerenda, Bartosz Galus, Michał Gorzelak, Piotr Jastrzębski, Miłosz Jedliński, Klaudiusz Kasperek, Dawid Kędzior, Antoni Korbiński, Wiktor Kózka, Igor Nowak, Papka Przemysław, Bartłomiej Przygodzki, Kacper Pawłowski, Fabian Rozpara, Igor Stando.  

Serdeczne podziękowanie należy się władzom Gminy i Miasta w Chęcinach za dofinansowanie działalności Klubu. Nie sposób również pominąć sponsorów, którzy nie odmawiają swojego wsparcia, są to firmy działające na terenie naszej gminy: KLIMA-STER Wentylacja Klimatyzacja Ogrzewanie Automatyka, PPUH Tawol Chęciny, Nawroplast Tokarnia, Firma Budowlana RAF- BUD.

Serdecznie zapraszamy chłopców urodzonych w latach 2007-2009 na treningi piłki ręcznej, które prowadzone są w hali sportowej w Wolicy w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.00-18.30. Kontakt 696 130 781.

   Zarząd WLKS „Świt” Wolica