Dnia 13 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Wolicy odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami Policji i KRUS. Prelekcje poświęcone były „Bezpieczeństwu na drodze” oraz „Bezpieczeństwu w rolnictwie”.

Pani Joanna Żelezik - policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pokazała filmy z rejestratorów samochodowych, na których nasi uczniowie obejrzeli najczęstsze błędy pieszych i kierowców i przeanalizowali je. Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, szczególnie w okresie jesienno- zimowym. W części drugiej prelekcji pani Beata Milewicz z KRUS przedstawiła największe zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci i młodzież w gospodarstwie rolnym o każdej porze roku. Szczególny nacisk położyła na zakaz obsługi sprzętów mechanicznych przez dzieci i młodzież. Wszyscy wspólnie obejrzeli film ukazujący nieodpowiedzialną rodzinę rolników- omówiono wszystkie pokazane niebezpieczne zachowania. Na zakończenie uczniowie otrzymali materiały promocyjne i odblaski.

Dzięki takim spotkaniom  dzieci i młodzież uczą się bezpiecznego zachowania. Wiedza pozyskana podczas prelekcji zaprocentuje w przyszłości.

Magdalena Nowak

fot. Krzysztof Taborski